Eyüp Belediyesi vatandaşın en acı gününde yanında

Eyüp Belediyesi haftanın 7 günü 24 saat cenazesi olan ilçe sakinlerine destek oluyor. Vatandaşların bu en acı günlerinde araç temininden yemek ve doktor muayenesine kadar pek çok hizmet birarada veriliyor.

Eyüp Belediyesi, vatandaşların en acı günlerinde yanlarında duruyor. Cenazesi olan vatandaşlar, Eyüp Belediyesi tarafından temin edilen araçlarla cenazelerini Türkiye'nin her yerine ulaştırabiliyor. Görevli doktorun vefat eden kişinin adresine ulaştırılması, ölüm muayenesi, ölüm belgesi verilmesi gibi hizmetlerin yanısıra cenaze sahiplerinin yemek ihtiyaçları da karşılanıyor.

Cenaze hizmetleri konusunda haftanın her günü bir araç, muayene ve ölüm belgesi verecek olan görevli doktorun ulaşımı için 7 gün 24 saat nöbetçi bekletiliyor. 8 adet yarım otobüs ile 3 adet otobüs, ihtiyaca göre cenaze yakınlarının şehir içi veya şehirlerarası ulaşımlarını sağlıyor.

Belediye hizmeti bununla da sınırlı kalmıyor. Ailelerin bu zor günlerinde cenaze evine yemek hizmeti de veriliyor. Eyüp Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü Ulaşım ve Lojistik Birimi, Nisan 2014 tarihinden Haziran 2017 tarihine kadar, şehir içinde 3 bin 685 şehir dışı ise 952 olmak üzere toplamda 4 bin 637 cenazesi olan ailelere ulaşım hizmet verdi.

VATANDAŞIMIZA ZOR GÜNLERİNDE DESTEK SAĞLIYORUZ

Sosyal belediyeciliğin, vatandaşların en acı günlerinde de yanlarında olmayı gerektirdiğini anlatan Başkan Remzi Aydın, yapılan çalışmaları şöyle anlattı;

“Ücretsiz cenaze hizmetleri ile vatandaşlarımıza zor ve acılı günlerinde destek oluyoruz. Yakınlarını kaybetmiş olanların acılarını hafifletmek, onların yanında olduğumuzu göstermek istiyoruz. Eyüp Belediyesi olarak otobüs, yemek gibi ücretsiz hizmetler sunmaya çalışıyoruz. Cenazesi olan vatandaşların, ölüm muayenesi, ölüm belgesi, araç ve yemek talebi için 444 30 00 numaralı telefonu arayıp bilgi vermesi yeterli oluyor"