Eyüp Belediyesi ve İBB'den Ücretsiz Kablosuz İnternet Hizmeti

Eyüp belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) ortak çalışmasıyla, Eyüp Sultan Meydanı’nda ücretsiz kablosuz internet (Wi-Fi) hizmeti verilmeye başlandı.

Eyüp Sultan Meydanı ve çevresinde, özellikle yerli ve yabancı misafirlerin internete kolay ve ücretsiz erişimlerini sağlamak amacıyla kurulan sistem 26 Mart’ta hizmete alındı. Bu sayede Eyüp Sultan’a gelen yerli ve yabancı misafirler ile Eyüplü vatandaşlar, ücretsiz Wi-Fi internet sayesinde izlenimlerini, anılarını veya fotoğraflarını internet üzerinden kolayca sevdikleriyle, yakınlarıyla paylaşabilecekler. İstedikleri takdirde online işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Kurulan sistem, Eyüp Sultan ve çevresinde bulunan tarihi mekanların bilgilerine internetten hızlıca ulaşabilme imkanını da sunuyor.

Wi-Fi hizmeti, günlük 2Gb kotalı ve kişiye özel verilen şifre ile kullanılabiliyor. Şifre almak ise oldukça basit. Cep telefonunuzdan, tabletinizden veya dizüstü bilgisayarınızdan internete girdiğinizde, sistem sizi otomatik olarak şifre edinme sayfasına yönlendiriyor. Buradan da sayfada görünen yönlendirmeleri takip ederek SMS ile şifre ediniyorsunuz. Bir kez şifre aldığınızda bunu sürekli olarak kullanabiliyorsunuz.

Kablosuz internet hizmeti şu an Eyüp’te pilot bölge olarak seçilen Eyüp Sultan Meydanı’nda veriliyor. İlerleyen zamanlarda ise bu hizmet yine Eyüp’te bulunan merkez noktalarda da verilmeye başlanacak. Bu sayede Eyüp’te öğrenciler ve vatandaşlar, kablosuz internet hizmetine çok kolay bir şekilde erişebilecekler.