Eyüp Belediyesi'nden Cuma Namazı Sonrası Aşure İkramı

Eyüp Belediyesi Muharrem ayındaki etkinliklerini sürdürüyor. Cuma namazı sonrasında da ilçedeki tüm mahallelerde cami cemaatine ve vatandaşlara aşure ikramında bulunulacak.

Muharrem ayı nedeniyle farklı etkinlikler planlayan Eyüp Belediyesi aşure ikramına da devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Eyüp Sultan Camii meydanında vatandaşlara aşure ikram eden Eyüp Belediyesi, bu hafta da yine Cuma namazı sonrasında tüm mahallelerde aşure dağıtacak. Alibeyköy Merkez Camii, Veysel Karani Camii, Mevlana Camii, Şevki bey Camii, Emniyettepe Camii, Şerefiye Camii, Güzeltepe Yeni Cami, Üç Şehitler Camii, Nene Hatun Camii, Münzevi Camii, Hacı Ali Paşa Camii, Tantavi Camii, Silahtarağa Yeni Cami, Hicret Camii, Hz. Ali Camii, Kemerburgaz Merkez Camii, Kemerburgaz Yeni Cami ve Göktürk Merkez Camii’nde Cuma namazı sonrasında aşure ikram edilecek.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Muharrem ayının birlik ve beraberliğimize olan katkı ve önemine vurgu yaparak, “Bu günler bizler için, bizim inancımız, milli ve manevi değerlerimiz için önemli günler. Bugünlerin kıymetini bilmeli ve öyle hareket etmeliyiz. Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanımızın sözcüsü İbrahim Kalın beyefendi ile birlikte vatandaşlarımıza aşure ikram ettik. Bu hafta da mahallelerimizde vatandaşlarımıza ikramda bulunacağız. Eyüp Belediyesi önümüzdeki hafta da aşure ikramını ilçedeki liselerde gerçekleştirecek.” dedi.