Eyüp Belediyesi'nden Miraç Kandili Özel Programı

Eyüp Belediyesi Miraç Kandili’nde özel bir etkinlik düzenledi. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın da katıldığı programda Eyüp Meydanı’na gelen vatandaşlara pilav, kavurma ve ayran ikramında bulunuldu.

Dini günlerin maneviyatının en yüksek seviyede hissedildiği Ebu Eyyub El Ensari Hazretleri’nin diyarı Eyüp Sultan’da Eyüp Belediyesi Miraç Kandili’ne özel olarak bir etkinlik düzenledi. Akşam namazı sonrasında hazırlanan özel alanda Eyüp’e ibadetlerini yerine getirmek amacıyla gelen vatandaşlara pilav, kavurma ve ayran ikram edildi. Etkinliğe Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da katılarak vatandaşlara kendi elleriyle ikramda bulundu.

Başkan Aydın günün anlam ve önemine değinerek, “Eyüp Belediyesi'nin bir geleneğini ifa ediyoruz. Her kandil gecesi burada binlerce vatandaşımıza pilav ve ayran ikram ediyoruz. Onların kandillerini kutluyoruz. Birliğe, beraberliğe, dostluğa sevgiye katkı sağlamaya çalışıyoruz. Eyüp’ün bereketini hissettirmeye çalışıyoruz, bu sevgi inşallah daim olsun diyoruz” dedi. İkramın ardından Eyüp Belediyesi mehter takımı meydanı dolduran vatandaşlara bir konser verdi.

Bu arada meydan çevresinde kurulan stantlarda AK Parti Eyüp Gençlik Kolları vatandaşlara lokma, MHP Eyüp İlçe Başkanlığı ise kandil simidi ikramında bulundu. Meydanda gerçekleşen pilav dağıtımının ardından Başkan Aydın, AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç'la birlikte, AK Parti Eyüp Gençlik Kolları ve MHP İlçe Başkanlığı standı ile İHH Eyüp Şubesi'ni ziyaret etti.