Eyüp Belediyesi'nden Şehit Yakınlarına ve Gazilere İftar

Ramazan ayında Eyüp Belediyesi, şehitlerimizin yakınlarını ve gazilerimizi unutmadı. Vatan topraklarında huzurun sağlanması, içerde ve dışarıda yuvalanmış şer odaklarına karşı vatan topraklarının savunulması, vatandaşımızın can ve mal güvenliğinin korunması adına göğsünü siper etmiş, gerektiğinde gözünü kırpmadan canını feda ederek şehadet mertebesine ulaşmış şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz için bir iftar yemeği verildi.

Eyüp Belediyesi, Ensari Konağı Sosyal Tesisleri’nde, “Bu Vatanı Sizlere Borçluyuz” sloganıyla şehit aileleri ve gaziler için bir iftar programı düzenledi. İftara, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın yanı sıra AK Parti İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır, Eyüp İlçe Kaymakamı Abdullah Dölek, AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, çok sayıda şehit yakını ve gazi katıldı. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır ve ilçe protokolü ile birlikte davetlilerin masalarını gezerek, vatandaşları selamladı. Ezanın okunmasının ardından davetliler, yapılan dua sonrası oruçlarını açtı.

“DÜNYADA BİZİM KADAR ŞEHİDİNE SAHİP ÇIKAN BAŞKA BİR ÜLKE GÖRMEDİM”

Şehit yakınları ve gaziler ile birlikte iftar yapmaktan kaynaklanan memnuniyetini dile getiren AK Parti İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır; “Ben gerçekten dünyada şehit kavramının Türkiye’de ki kadar önemli olduğu ve vatanla, milletle bütünleştiği başka bir ülke görmedim. Herhalde dünya üzerinde bulunan 37 ülkenin 70’in üzerinde şehitliği yoktur. Bu şehitlikler tarihimizden gelen bir yapımız ve Türk insanını nelere kadir olduğunu gösteren bir yapıdır. Dolayısıyla bu anlamlı gecede, vatanı için şehadet mertebesine ulaşmış kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Onların aramızda bulunan ya da bulunmayan anne ve babalarının ellerinden teker teker öpüyorum. İnşallah bu terör belasının üzerinden böyle atmosferleri birlikte yaşayarak, birbirlerini kucaklayarak, birlik ve beraberlikle üstesinden geleceğiz. Terörün amacı insanları öldürmek, insanları korkutmak, huzur bozmak, devlet nizamını ortadan kaldırmaktır. Ama Ramazan ayı boyunca biz şunu gösterdik. Terör bizi korkutamaza, hatta bu programlarda dayanışima içinde olduğumuz için biz terörü korkutacağız ve ülkemizden biz terörü bir daha gelmemek üzere kovacağız” dedi.

“ŞEHİTLERİMİZE VE GAZİLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM Kİ GELECEKTE GÜZEL GÜNLERİMİZ OLSUN”

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ise; "Bizler bugün yönetici konumunda olan insanlar olarak şehitlerimize ve gazilerimizin yakınlarına sahip çıkmaya çalışıyoruz. Bu yemekler bu birlikteliğin göstergesi gibidir. Bu güne kadar olduğu gibi, bundan sonra da beraberliğimiz devam edecek, Bu organizasyonlar devam etmeli ki gelecekte daha güzel günler bizi beklesin inşallah. Bu duygu ve düşüncelerle herkesin Ramazan Bayramını kutluyorum” diye konuştu.