Eyüp Belediyesi'nden Sıcak İkramEyüp Sultan Misafirlerine Çorba İkramı...

Eyüp Belediyesi, haftasonu Eyüp Sultan Meydanı’nda sabah namazının ardından vatandaşlara çorba ikramında bulundu. Vatandaşlar ikram edilen çorbaya yoğun ilgi gösterirken, yabancı turistler de çorba ikramı karşısında memnuniyetlerini dile getirdiler.

Eyüp Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Memiş, sabah namazının ardından Eyüp Sultan Meydanı’nda çorba ikramında bulundu. İslam medeniyetinin dördüncü büyük merkezi olarak kabul edilen Eyüp Sultan Camii’ne sabah namazı için gelen cemaatin yanısıra yabancı turistler de çorba ikramından faydalandılar.

Vatandaşlar, Başkan Yardımcısı Cemal Memiş’e ikram için teşekkür ederken, Memiş “Vatandaşlarla bu kutsal mekanda beraber olmak gerçekten güzel. Özellikle soğuk İstanbul sabahında hem çorba içerek hem sohbet ederek içimizi ısıttık. Eyüp Sultan’a gelen misafirlerimizi sıcak bir şekilde karşılamak istedik. Onlar da bu ikram karşısında memnun kaldıklarını bize teşekkür ederek belirttiler” şeklinde konuştu.

TURİSTLER DE İLGİ GÖSTERDİ

Bu arada Eyüp Sultan Camii’ne sabah namazı için gelen yabancı turistler de Eyüp Belediyesi’nin ikram ettiği çorbalardan içtiler. Sıcak çorba ikramı karşısında memnuniyetlerini dile getiren turistler “Gerçekten çok güzel bir ikram. Sabahın bu soğuğunda Eyüp Belediyesi ikram edilen sıcak çorba ile namaza gelenlerin içlerini ısıtıyor” dediler.