Eyüp Belediyesi'nden Sporculara Teknolojik Takip...

“E-Takip” ve “E-Taktik” Yazılım Programı Hayata Geçirildi...

Spora ve sporcuya desteklerini sürdüren Eyüp Belediyesi, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’yle birlikte örnek olacak bir projeye imza attı... İlçedeki sporcuların, öğrencilerin sportif geçmişlerini “E-Takip” ve “E-Taktik” yazılım programlarıyla kayıt altına alacak projenin tanıtımı, 3 Şubat Salı akşamı Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapıldı.

Proje tanıtımına, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü İbrahim İlhami Koç, Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı 71 okul ve Amatör Spor Kulüpler Birliği’ne kayıtlı 24 Spor Kulübü’nden yetkililer, antrenörler ve öğrenciler katıldı. “E-Takip” ve “E-Taktik” programı CD’lerinin de dağıtıldığı organizasyonda, proje detaylarıyla ilgili bir sunum yapıldı.

Eyüp ilçesindeki gençlerin fiziksel gelişimlerini takip ederek aldıkları spor eğitimlerini profesyonel şekilde görsel bir anlatımla sunacak program sayesinde, ilçede bulunan okullardaki ve amatör spor kulüplerindeki gençlerin fiziksel gelişimlerini takip etmek, spor anlamında yetenekli oldukları branşlara yönlendirmek (E-Takip) yapmak mümkün olacak.

(E-Taktik) Yazılım programı sayesinde de verilen teorik eğitimlerin ve antrenman programlarının görsel olarak uygulamalı şekilde anlatılması ve kişiye özel programların takibi sağlanmış olacak.

Program tanıtımında bir konuşma yapan İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İbrahim İlhami Koç, Eyüp Belediyesi’yle birlikte gerçekleştirilen projenin önemine değinerek “Bu yazılım programları sayesinde her şey kayıt altına alınmış olacak. Bir sporcunun spora başladığı günden geldiği ana kadarki sportif geçmişi, bir karnesi olacak. Bugüne kadar öğrencilerin hangi branşa yerleşeceği, hangi dalı seçeceği hep gözleme dayalı yapılmıştı. Bu programla sporcuların kimlik bilgileri, antropometrik özellikleri, sayısal veriler ve grafiklerle bilgisayarlara yükleniyor. Bu verilere bakarak sporcunun en çok bakarak sporcunun nerede sıçrama yaptığını görebiliyorsunuz. Başarısı nedir, oynanan maç bilgileri, sporcuların hataları, devamsızlık tablosu, eğitim, başarı tabloları kayıt altına alınıyor. Teknolojiyi spora adapte eden Eyüp Belediyesi’ni kutluyorum.” dedi.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ise, özellikle kültüre, sanata ve spora önem veren, bu dallarda yeni projeler üretmeye özen gösteren bir belediye olduklarını belirterek, “Kültür sanatta çok önemli mesafeler kat ettik. Spor çalıştayları düzenledik ve spor eylem planı çıkardık. Bu plan üzerinde arkadaşlarımız çalışıyorlar. Biz gençlerimizin hepsinin bir spor dalıyla mutlaka ilgilenmesini istiyoruz. Tesisler, malzeme desteği, eğitim ve teknoloji konusunda da desteklerimizi sürdürüyoruz. Spor çok komplike bir sektör. Basit değil. Bu projemiz bir ilk, devamı gelecek. “ dedi. Başkan Aydın, daha sonra okulların E-Takip ve E-Taktik CD’lerinin dağıtımını yaptı.