Eyüp Belediyesi'nin Kültür Gezilerine Büyük İlgi…

Eyüp Belediyesi’nin kültür turları bu haftasonu başladı. Çanakkale, Edirne ve Bursa’ya yapılan turlara katılan Eyüplüler, şanlı tarihimize evsahipliği yapmış serhad şehirlerimizi gezme ve keyifli bir gün geçirme imkanına kavuştular.

Kültür turlarına Eyüplülerin büyük ilgi gösterdiğini belirten Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Vatandaşlarımızın tarihi şehirlerimizdeki farklı mekanları görmesi, gündelik hayatın stres ve sıkıntılardan uzaklaşarak, hoşça vakit geçirmesi için bu turları başlattık. Bu turlarımızın, şanlı tarihimizi, medeniyetimizi daha iyi anlayıp, kavrayabilmemize ve millet olma bilincimizin gelişmesine katkı sağlayacağını ümit ediyoruz” dedi.

Eyüp Belediyesi’nin kültür turlarıyla Edirne’ye giden Eyüplüler, Osmanlı devletinin İstanbul’un fethinden önceki başkentinde birbirinden değerli ve eşsiz eserleri ziyaret etme şansı buldular. Mimar Sinan’ın “Ustalık eserim” dediği Selimiye Camii’ni ziyaret eden, kentin tarihi ve kültürel eserlerini gezen Eyüplüler, kente özgü yemeklerini yedikten sonra otobüslerle geri döndüler.