Eyüp Beyaza Büründü

Kar yağışı İstanbul'u etkisi altına alırken, Eyüp'ü adeta beyaz bir gelinlik gibi kapladı. Eyüp Belediyesi Karla Mücadele ekipleri ise buzlanmalara karşı tuzlama çalışmasına devam ediyor.

İstanbul'da akşam saatlerinde etkisini gösteren kar yağışı hız kesmeden devam ediyor. Vatandaşlar sabah kalktıklarında karşılarında aralıksız yağan kar nedeniyle Eyüp'ü bembeyaz bir örtüye bürünmüş halde buldu.

Meteorolojiden gelen yoğun kar yağışı uyarıları nedeniyle günler öncesinden hazırlıklarını tamamlayarak alarma geçen Eyüp Belediyesi Karla Mücadele Ekipleri, özellikle ara yollarda vatandaşın mağduriyet yaşamaması için yoğun mesai harcıyor. Ekipler 140 personel, 15 iş makinası, 3 kar küreme ve tuzlama aracı, 16 kamyonet ile aralıksız olarak yollara tuz serperek buzlanmanın önünü geçmek için çaba sarfediyor.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın yaptığı açıklamada, “Dün akşam saatlerinde başlayan kar İstanbul’u etkisi altına aldı. Daha önceden önlemimizi almıştık. Ekiplerimiz dünden beri mahallelerde ve caddelerde kar küreme ve tuzlama yapıyor. Şimdiye kadar bir sıkıntı yaşanmadı çok şükür. Ayrıca Beyaz Masa ve sosyal medya aracılığı ile bize ulaşılan acil durumlara müdahalelerimiz yoğun olarak devam ediyor.” dedi.

İhtiyaç halinde 24 saat 444 30 00 nolu telefondan çağrı merkezi arayabilirsiniz.