Eyüp Caddeleri Prestij Kazanıyor

“Eyüp Caddeleri Prestij Kazanıyor” projesi kapsamında yenilenen Çiçeksuyu ve Alperen Caddeleri hizmete açıldı. Açılış töreninde bir konuşma yapan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, proje kapsamında ilk olarak 10 caddenin bu şekilde yenileneceğini belirtti. Başkan Aydın ayrıca, ulaşım ve kentsel dönüşüm konularında da Eyüplülere müjdeler verdi. Açılışa Ak Parti İstanbul Milletvekili Sevim Savaşer, AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, Akşemsettin ve Yeşilpınar mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

“Eyüp Caddeleri Prestij Kazanıyor” projesi kapsamında yenilenen iki cadde hizmete açıldı. Eyüp Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından kısa bir sürede yenilenen Alperen ve Çiçeksuyu Caddeleri’ne toplam 21 bin metrekare parke döşendi. Yağmur suyu için bin 100 metre uzunluğunda kanal çalışması gerçekleştirildi. 15 metre genişliğe kavuşan caddeler ve yenilenen kaldırımlar sayesinde hem otopark sorunu ortadan kaldırılmış oldu hem de vatandaşların kaldırımlardan daha rahat şekilde faydalanabilmeleri sağlandı.

İki caddenin yenilenmesiyle ilgili olarak gerçekleştirilen törende bir konuşma yapan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, bu çalışmaların özel bir yatırım olduğunu belirterek, “ Eyüp’te bugün ilkini göreceğimiz “Prestij Caddeler” diye adlandırdığımız bu proje ile çok amaçlı, ferah ve modern yaşam alanları sağlayan caddeler oluşturduk. Bu şekilde 10 adet caddemizi programımıza aldık. 3 adedini Büyükşehir Belediyemiz, diğerlerini de inşallah biz yapacağız” dedi.

Bu hizmetlerin Ak Parti belediyeciliği açısından sıradan hizmetler olduğunu söyleyen Başkan Remzi Aydın, “Halkımız bunları fazlasıyla hak ediyor. Hele hele Yeşilpınar ve Akşemsettin Mahallesi sakinlerimiz çok daha fazlasını hak ediyor. Onlar bize her zaman destek oldular ve olmaya da devam ediyorlar” dedi.

“ULAŞIM SORUNUNDA ÖNEMLİ MESAFELER ALACAĞIZ”

Ulaşımın hem Eyüp’ün hem de İstanbul’un önemli bir sorunu olduğunu belirten Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Eyüp bu dönem çok şanslı ve gerçekten pozitif ayrımcılığa tabi tutulacak ilçelerden biri. Bağcılar – Gayrettepe – Beşiktaş metromuz ilçemizden geçiyor. Bağcılar, Tekstilkent, Yeşilpınar, Veysel Karani, Çırçır ve Alibeyköy’den Kağıthane’ye giden metro hattımız şu anda inşaat halinde. İnşallah 3 yıl içinde biletimizi alıp metromuza bineceğiz. Sayın Kadir Topbaş başkanımıza özellikle teşekkür ediyorum. Yine Alibeyköy – Eminönü tramvay hattımız da bu dönem inşallah bitecek. Eminönü’nden Alibeyköy’e sahil yolu üzerinden tramvayla gelebileceğiz. Alibeyköy’den de metroya binebileceğiz. Bunlar tabi birbiriyle entegre çalışmalar olacak. Ayrıca Bayrampaşa tramvayından Eyüp Feshane durağına tramvay hattımız yine bu dönem bitecek. Her 3 hattımız birbirine entegre olacak. Birkaç yıl içinde Eyüp’te ulaşım açısından çok çok önemli mesafeler almış olacağız” şeklinde konuştu.

“KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ BU DÖNEM BAŞLATACAĞIZ”

Konuşmasında tapu ve mülkiyet sorunlarına da değinen Başkan Remzi Aydın, “Bunların büyük bir kısmını çözdük ancak halen bazı yerlerde bu sorun kısmen de olsa devam ediyor. Bu konuda bazı spekülasyonlar olduğu için en doğrusunu benden duymanızı isterim. Gelinen süre içerisinde görüldü ki biz evlerimizi yapıyoruz ancak caddelerimiz, sokaklarımız, parklarımız yeteri kadar olmuyor. Araçlarımızı park edecek yer bulamıyoruz. Çocuklarımıza oynayacak park bulamıyoruz. Bu nedenle yakın zamanda kentsel dönüşümü de ilçemizde başlatacağız. Buna başlamadan önce yine sizlerle bir araya gelerek konuyu enine boyuna tartışacağız ve bir karara vardıktan sonra da yine hep birlikte bu projenin altına imzalarımızı atacağız. Farklı bir belediyeciliği hedefliyoruz ve insana yatırımı çok önemli görüyoruz. Bu nedenle önceliklerimiz arasında çocuklar var, eğitim, spor ve kültürel faaliyetlere yatırımlarımız devam edecek” dedi.

Törende bir konuşma yapan Ak Parti İstanbul Milletvekili Sevim Savaşer de, Başkan Remzi Aydın’a göreve geleli 9 ay olmasına rağmen yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Ak Parti’nin belediyecilik anlayışının insana hizmet olduğunu söyleyen Savaşer, “Sayın Cumhurbaşkanımız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunda İstanbul nasıl bir durumdaydı biliyorsunuz. Kendisinin görev yaptığı sürede İstanbul’a yaptığı hizmetleri de yakından gördünüz. Belediye için Ak Parti’ye oy verenler yapılan hizmetleri gördükten sonra bir daha Ak Parti’den vazgeçmiyor. Maşallah sayın başkanımız da bu kısa sürede çok önemli projeleri hayata geçirdi. Ben kendisine başarılar diliyorum. Allah yardımcınız olsun” şeklinde konuştu.

Törene katılan AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, Akşemsettin Mahallesi Muhtarı Hakan Demir ile Yeşilpınar Mahallesi Muhtarı İlker Çolak da, Başkan Remzi Aydın’a mahallelerine yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler.

Eyüp Belediyesi, yarın (18 Ocak Pazar) saat 13:00’de Çırçır Mahallesi’nde “Öğretilebilir Çocuklar Okulu”nun temel atma törenini gerçekleştirecek.