Eyüp Gençlik Kampı'nda Final Heyecanı…

Eyüp Belediyesi, Gençlik Kampı 12 Eylül Cuma akşamı sona eriyor.

14-20 yaş arası gençler, Temmuz ayından itibaren 6 grup halinde kampa katıldılar.Eyüp Belediyesi’nin Kemerburgaz Kurtkemeri’nde açtığı yaz kampı, ilçedeki gençlerin ilgi oldu.

Eyüplü gençler, yaz boyunca birer hafta kampa katıldıkları kampta hoşça vakit geçirerek, paylaşarak öğrenmenin ve eğlenmenin keyfini çıkardılar.

Eyüp Belediyesi’nin Kemerburgaz Kurtkemeri’ndeki Ücretsiz Gençlik Kampı’na Eyüp’te oturan 14-20 yaş arasındaki gençler katıldı. Kampa katılan öğrenciler için, şehrin gürültüsünden uzak, doğa ile buluştukları bir ortamda çeşitli aktiviteler düzenlendi.

Eyüp Belediyesi’nin yaz kampına katılan gençler, kendileri için hazırlanan kişisel gelişim odaklı programa tabi tutuldular. Kamp süresince elektronik cihazlardan, alışveriş merkezlerinden, trafikten, hava kirliliğinden uzaklaşıp, doğada yaşamın tadını keşfeden gençler, doğa ile uyumlu yaşamayı, zorluklarla mücadele etmeyi ve engeller karşısında çözüm üretmeyi öğrendiler. Ayrıca gençler, verilen eğitim ve etkinliklerle, özgürlük, özgüven, paylaşma, takım ruhu ve mücadele duygularını geliştirdiler. Bu program, kampçıların hayat görüşleri ile sorumluluk bilinçlerinin gelişmesine ve inisiyatif kullanabilmelerine katkıda bulundu.

Eyüp Belediyesi Kemerburgaz Kurtkemeri Gençlik Kampı’nda yapılan aktiviteler, profesyonel eğitmenler tarafından takım koçları denetiminde gerçekleşti.

Kampta gençler için outdoor etkinlikler de düzenlendi. Parkurlarda gece ve gündüz yürüme, tırmanma duvarı, gölde kano, trekking, düğüm teknikleri, çadır kurma, kamp ateşi yakma, badmington, denge, yüksek germe ip merdiven, yöresel oyunlar, gece turnuvaları, at binme, bisiklete binme, değerler eğitimi, satranç, scrable, janga, orman yürüyüşü keşif gezisi, çevre temizliği, günlük nöbet, çevre temizliği, lavabo temizliği, mutfak servis açma ve masa servis açma ve masa düzenleme, astronomi atölyesi, uzay video sunumu, teleskopla gökyüzü gözlemi vb. etkinlikler düzenlendi..