Eyüp Halk Eğitim Merkezi Sergisi Yoğun İlgi Gördü

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp Halk Eğitim Merkezi öğretmenleri ve kursiyerlerinin yaptığı eserlerin yer aldığı sergiyi açtı.

Halk Eğitim Merkezi tarafından daha önce, Eyüp Belediyesi Fuaye Salonu'nda bir sergi düzenlenmişti. Ziyaretçilerden yoğun ilgi gören ve büyük beğeni toplayan sergi, bu kez de Eyüp Kültür Sanat Merkezi'nde (EKSM), Eyüp Belediyesi'nin destekleriyle, daha geniş kapsamlı olarak bir kez daha açıldı. Sergide; resimden el işlerine, giyimden takılara, değişik materyallerin boyanmasıyla oluşturulan figürlerden geri dönüşümlü malzemeler kullanılarak yapılan eşyalara kadar çok sayıda eser sergilendi. Uzun uğraşılar sonucu ortaya çıkan eserler, vatandaşların beğenisine sunuldu.

Başkan Remzi Aydın, Eyüp Belediyesi Şeker Hayat atölyelerinde down sendromlu gençlerin, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nde bulunan gençlerin ve Çocuk Destek Merkezi (ÇODEM) bünyesinde bulunan gençlerin yaptığı çeşitli el işlerin de yer aldığı serginin açılışını gerçekleştirdi. Ardından sergiyi gezen Başkan Aydın, eğitmenlerden, sergide yer alan eserlerle ilgili bilgi aldı.