Eyüp, Kurban Bayramına Hazır

Eyüp Belediyesi artık geleneksel hale gelen etkinliklerinden birini daha Kurban Bayramı’nda devam ettiriyor. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı’nda Eyüplü şehitlerimiz için kurban kesilecek. 46 şehit için 46 koç ailelerinin de katılımıyla bayramın 1’inci günü kesilerek ailelere teslim edilecek.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın geçen yıl olduğu gibi bu yıl da, bu farklı ve anlamlı etkinlikle şehit aileleri ile bir araya geleceklerini belirterek, “Kahraman Mehmetçiğimizin aileleri için ne yapsak azdır. Onlar bu vatan için şehadet şerbetini içtiler. Eyüplü 46 şehidimizi bu vesile ile bir kez daha saygı ve minnetle anacağız. Ruhları şad olsun” dedi.

Program, Kurban Bayramı’nın birinci günü Eyüp Sultan Meydanı’nda bayram namazının ardından yapılan bayramlaşma töreniyle başlayacak. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, ilçe protokolü ve şehit ailelerinin katılacağı tören sonrası ilçedeki 46 kahraman şehidimiz için kurban kesimi gerçekleştirilecek.

ŞEHİTLER İÇİN KURBAN KESİLECEK

Huzur Başkenti Eyüp Kurban Bayramı’nı karşılamaya hazır. İlçede 5 ayrı noktada kurulan merkezde kurbanlık hayvan satışı ve kesimi gerçekleşecek. Bu merkezlerin ikisinde sadece kurbanlık satışı yapılırken, diğer 3 tanesinde ise hem kurbanlık satışı hem de hazırlanan modern ve hijyenik kesim tesislerinde kurban kesimi gerçekleştirilecek.

Eyüp’te oluşturulan kurban satış ve kesim yerleri şöyle;

Akşemsettin Mahallesi Cengiz Topel Caddesi girişi (Gül Proje aşağısı) (Kurban satış)

Topçular Mahallesi eski UZEL Fabrikası yanı (Demirkapı tarafı girişi) (Kurban satış)

Çırçır Mahallesi Atatürk Bulvarı no:11/1 (Paradise Cafe karşısı) (Kurban satış ve kesim)

Güzeltepe Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi No:234/238 (Eski Metro cep otogarı) (Kurban satış ve kesim)

Alibeyköy Baraj Yolu üzerinde (Kurban satış ve kesim)