Eyüp Miraç Kandili'nde Müminleri ağırladı

Eyüp Sultan, Miraç Kandili'nde, bu gecenin feyzine varabilmek isteyen müslümanlarla dolup taştı. Eyüp Belediyesi de Miraç Kandili nedeniyle vatandaşlara kavurmalı pilav ve ayran ikram etti. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, kavurmalı pilavları bizzat kendi eliyle vatandaşlara ikram ederek, kandillerini kutladı.

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V.) bütün insanlığı temsilen Cenab-ı Hakkın huzurana kabulü anlamına gelen Miraç Gecesi'nde müminler, Eyüp Sultan'ın manevi atmosferinde ibadet etmenin huzurunu yaşadılar. Dünyanın dört bir yanından gelen Müslümanlar akşam namazını Eyüp Sultan Camii'nde kılarken gecenin ilerleyen saatlerine kadar ibadetlerine devam ettiler.

Kılınan namazın ardından Eyüp Belediyesi vatandaşlara, bir gelenek haline gelen kavurmalı pilav ve ayran ikramında bulundu. Başkan Remzi Aydın'da tezgahın başına geçerek vatandaşlara bizzat kendi eliyle kavurmalı pilav ikramında bulundu. Meydanda bulunan genç yaşlı tüm vatandaşlarla kandilleşen Başkan Aydın, Hicri Recep ayının 27. gecesine denk gelen gecenin tüm İslam alemine rahmet ve bereket kapılarının açılmasına vesile olması, huzur ve mutluluk getirmesi temennisinde bulundu.

Başkan Aydın meydanda açılan "Alemlere rahmet, Hz. Muhammed (S.A.V.) 40 Hadis 40 Çizgi" isimli sergiyi de dolaştı. Başkan Aydın daha sonra Kemerburgaz'a geçerek burada vatandaşlara lokma ikram etti.