Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp Stadı, Eyüpsultan'da Gündem

Eyüpsultan Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve her Perşembe günü saat 20:23'te Facebook ve Instagram üzerinden canlı yayınlanan Eyüpsultan'da Gündem programında yapılan faaliyetler konuşulurken, vatandaşların soruları da cevaplandırıldı.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın konuk olduğu ve sosyal medya üzerinden gelen soruların cevaplandığı programda, Eyüp Stadı konusu da gündeme geldi.

BAŞKAN AYDIN: ÇOK CİDDİ SPEKÜLASYONLAR YAPILIYOR

Başkan Aydın'a canlı yayında stat ile ilgili son gelişmeler soruldu.

Başkan Remzi Aydın, stat ile ilgili çok ciddi spekülasyonlar yapıldığını söyleyerek konuşmasına şöyle devam etti;

“Konuyla ilgili çok net tavırlarımız var ama bir kısım insanlar bunu anlamak istemiyor ya da egale etmek istiyorlar. Niyetlerini çok sağlıklı bulmuyorum.

Eyüp Stadı, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı olan Eyüpsultan Belediyesi'ne 1 yıllık kullanım hakkı verilen bir stat. Bizde bu kullanım hakkına istinaden Eyüp Sporumuzun ve diğer faaliyetlerin kullanımına izin veriyoruz”

BAŞKAN AYDIN: YENİ SEZONA HAZIR HALE GELECEK

Başkan Aydın, 2017 yılında hazırlanan bir rapor neticesinde tribünlerin depreme dayanıksız olduğunu, yeni sezon öncesi Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan gelecek ödenek ile stadın bakımının yapılacağını belirterek şöyle konuştu;

“Her sene başında Türkiye Futbol Federasyonu'nun rutin talep ettiği belgeler arasında stadın fiziki olarak standartlara uygun olduğunun raporlanması gerekiyor. 2017 yılı öncesinde bu rapor yeniden hazırlanıp gönderilecekken ilçemizdeki resmi kurumların oluşturduğu heyetin yaptırdığı bir inceleme neticesinde stadın tribünlerinin depreme dayanıksız olduğu belirlendi.

Rapora istinaden burada maç oynanamaz şeklinde karar çıktı. Belediyemizin tamamen dışında olan bir karar.

Dolayısıyla Eyüp Sporumuz maçlarını Esenler Stadı'nda oynuyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile görüştük bize ödenek gönderecekler ve sezon bittikten sonra stadın bakım ve onarımını yaptıracağız.

Tribünlerin onaracağız güçlendirilmesini yapacağız ve diğer eksiklerini gidereceğiz. İnşallah yeni sezonda Eyüp Stadı'nda maçlarımız oynanacak”