Eyüp Sultan Kutlu Nöbetine Devam Ediyor

Eyüp Sultan Cami imamlarından Metin Çakan hocanın okumuş olduğu Kuran-ı Kerim tilaveti ile açılışı yapılan programa; İstanbul AK Parti Millet Vekili Aziz Babuşçu, Eyüp Kaymakamı Abdullah Dölek, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, Güneş gazetesi yazarı Ahmet Yenilmez, Star gazetesi yazarı İlhami Işık katılım sağladı.

Eyüplüler milli irade nöbetine devam ederken, darbe girişimine karşı tepkiler yurt genelinde olduğu gibi Eyüp'te de giderek artıyor. Eyüp Sultan Meydanı'nda devam eden milli irade nöbetine katılan binlerce vatandaş sabah saatlerine kadar Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ile birlikte nöbetlerini tutmaya deva ediyor.

Eyüp Sultan Meydanı’nda devam eden nöbete on altıncı günüde, İstanbul AK Parti Millet Vekili Aziz Babuşçu, Eyüp Kaymakamı Abdullah Dölek, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, Güneş gazetesi yazarı Ahmet Yenilmez, Star gazetesi yazarı İlhami Işık katılım sağladı. Meydan da ki etkinlik ve coşkuyu Kanal 28 ve Kanal T canlı olarak yurt geneline ulaştırdı. İstanbul AK Parti Millet Vekili Aziz Babuşçu ve Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın Kanal 28 ve Kanal T ekranlarına canlı olarak verdikleri demeçlerde yurt genelindeki milli mücadele nöbetlerini kutladılar. Necip Türk halkına teşekkür ettiler.

Başkan Remzi Aydın meydanda vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada bir destan yazıldığına dikkat çekerek; “Buraya tek millet olmaya gelen sizleri saygıyla selamlıyorum. Böyle bir milletin hizmetkarı olmaktan dolayı büyük bahtiyarlık duyuyorum.” şeklinde konuştu.

Eyüp Sultan Meydanı, on altıncı gününde de on binlerce misafirini ağırladı. Farklı siyasi parti, görüş ve düşüncelerden temsilcilerle vatandaşın katıldığı milli mücadele nöbetine, on altıncı gününde de tüm konuşmacıların ve kanaat önderlerinin yaptıkları konuşmalarda, meydanı dolduran binlerce vatandaşa tek yürek olarak, yorulmadan, yılmadan nöbete devam edilmesinin gerekliliğini vurguladılar.

Mehter marşlarının da çalındığı Eyüp Sultan Meydanı'nda, Başkan Remzi Aydın ile birlikte sabah namazına kadar hasırların üzerinde oturarak bekleyen vatandaşlara belediye ekipleri gece boyunca simit, sandviç, çay, sıcak çorba ve su ikramında bulunuyor.