Eyüp Sultan Ramazan'a Hazır…

Onbir Ayın Sultanı Ramazan’ı karşılamaya çok az bir süre kala İslam aleminin ülkemizdeki en önemli merkezlerinden Eyüp Sultan’da hazırlıklar tamamlandı.

Eyüp Sultan Camii’ni temizleyen Eyüp Belediyesi ekipleri, Meydan’ı da sabunlu sularla yıkayarak gülsuları serptiler. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da Camii ve Meydan’da yapılan çalışmaları Eyüp Müftüsü Dr. Muammer Ayan’la birlikte denetledi.

Başkan Aydın, “Bu sene Ramazan’da çok güzel programlar yapacağız. Bugün sabunlu sularla yıkanan, gül suları serpilen Eyüp Sultan Meydanı’ndaki etkinliklerimiz Ramazandan bir gün önce Cuma gecesi Nihat Hatipoğlu sohbetiyle başlıyor. Tüm İstanbulluları, ülkemizin dört bir yanındaki tüm kardeşlerimizi Eyüp Sultan’a bekliyoruz” dedi.

Ramazan ayı için Eyüp Sultan Meydanı’na revaklar yerleştireceklerini, ilçede birçok yerde program düzenleyeceklerini belirten Başkan Aydın şöyle devam etti: “Meydan’a gelen misafirlerimizin ibadetlerini sıcak havada daha rahat yapabilmeleri için revaklar yerleştiriyor, havalandırma sistemi kuruyoruz. Bu sene yine Cülus Yolu’nda ve tüm mahallelerimizde açıkhava iftarları düzenleyeceğiz. İlk gün iftarımız tarihi Galata Köprüsü’nün bir bölümünde ve Feshane bahçesinde olacak. Ayrıca Anadolu’ya ve Balkanlardaki kardeş şehrimiz Brcko’ya Ramazan konvoylarımız gidecek. Çanakkale, Giresun, Kastamonu ve Sivas illerimizle ilçelerinde iftar yemek ve programları düzenleyeceğiz. Buradan oradaki hemşehrilerimize koyacağımız led ekranlardan seslenecek burada onlar için dua edeceğiz.

Ramazan’ın özü niyet. Hayatın özünün niyet olması gibi. Niyet iyiyse davranış da iyilikle şekillenir. Biz niyetlerimizi özetledik, Ramazan kampanyamızı da böyle yaptık: “İyiliğe niyet. Doğruluğa niyet. Paylaşmaya niyet. Kaynaşmaya niyet.” Bunlar Ramazanın getirdiği güzel niyetler. “