Eyüp Sultan Tarihi Cülus Yolu'nda İftar Keyfi...

Onbir Ayın Sultanı Ramazan ayını çeşitli etkinliklerle kutlayan Eyüp Belediyesi, Eyüp Sultan Camii’nin arkasındaki Tarihi Cülus Yolu’nda da her gün 2 bin kişiye Açıkhava iftar yemeği veriyor.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, 4 Temmuz Cuma akşamı Cülus Yolu’ndaki Açıkhava iftarına katıldı. Yurdun dört bir tarafından hatta çeşitli ülkelerden gelenlerle selamlaşan onlarla sohbet eden Başkan Aydın, Cezayir TV’yle de röportaj yaptı.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın Cülus Yolu’nda yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Ramazanda iyiliğe, kaynaşmaya, doğruluğa, paylaşmaya, yenilenmeye niyet ediyoruz ve herkesi davet ediyoruz Eyüp Sultan’a. Binlerce kişiyle birlikte dualarla açıyoruz orucumuzu, birlik, beraberlik, kardeşlik, sevgi ve dayanışma duyguları içerisinde. Bu sene Allah nasip ederse Giresun, Kastamonu, Sivas illerimizde, ilçelerinde iftar yemekleri ve Ramazan programları düzenleyeceğiz. Oraya kuracağımız led ekranlardan Eyüp Sultan’a bağlantı yapacak ve Eyüp’ten oradaki hemşehrilerimize, kardeşlerimize seslenecek, ‘Niyet ettik, sizlerle somunumuzu paylaşmaya geldik’ diyeceğiz. Bu akşam Bosna Hersek’deki kardeş şehrimiz Brcko’da iftar yemeği veriyoruz. Başkan Yardımcımız Ahmet Tüfekçi bizi temsil ediyor orada. Hem Eyüp Sultan’da binlerce kişiyi ağırlıyoruz, hem Bosna Hersek’te hem de Anadolu’da iftar programları organize ediyoruz. Ramazanın bereketi, coşkusunu çok güzel bir şekilde hissediyoruz Eyüp’te.”