“Eyüp Sultan'a geldiğimde Kabe'ye gelmiş gibi oldum”

Eyüp Belediyesi’nin düzenlediği organizasyonla Eyüp Sultan Camii’ne gelerek sabah namazını eda eden Darülaceze sakinleri bu manevi ortamda bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını söylediler.

14 Şubat Sevgililer Günü’nde Eyüp Belediyesi’nce düzenlenen programla Darülaceze’den alınarak Eyüp Sultan Camii’ne getirilen Darülaceze sakinleri burada sabah namazını kılarak duaya katıldılar. Burada Ebu Eyyüb El Ensari’nin manevi huzurunda ellerini göğe açıp dualar eden yaşlıların mutluluğu sözlerine de yansıdı.

Hazreti Peygamberi evinde misafir eden ilk sahabe Ebu Eyyüb El Ensari’nin kabrinin bulunduğu mekana gelmenin büyük bir manevi heyecan duymalarına sebep olduğunu belirten Darülaceze sakinleri Eyüp Belediyesi’ne de teşekkür ettiler.

Darülaceze sakinlerinden Özgün Gülen, Eyüp Sultan’a geldiğimde Kabe’ye gelmiş gibi olduğunu söyleyerek, “ Buraya geleceğim diye gece hiç uyumadım. İbadetlerimi yaptım. Namazımı kıldım. Bundan mutlu bir gün olamaz. Hepinize teşekkür ederim” diye konuştu.

Füsun Kasnak ise uçağa binip umreye gitmeyi çok istediğini belirtip, “Bugün dünyanın en mutlu gününü yaşadım. Çılgın gibi sevinçliyim. Bugünü düzenleyen Eyüp Belediyesi’ne binlerce teşekkür. Hiç yaşamadığım güzellikleri yaşadım. İlk kez teleferiğe bindim. Bir de Allah bana uçağı nasip etsin umreyi nasip etsin. Sevgililer Günü’nün en güzel hediyesini bize Eyüp Belediyesi verdi. Çok mutlu olduk tarifi yok” dedi.

Maneviyatı yüksek dolu dolu bir gün geçiren Darülaceze sakinleri başta Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın olmak üzere etkinliği düzenleyenlere hayır dualar ettiler.