Eyüp Sultan'da Huzur Buldular

Eyüp Belediyesi İzzet Baysal huzurevi sakinlerini ağırladı. Sabah namazını Eyüp Sultan Camii’nde kılarak avlu duasına katılan huzurevi sakinleri daha sonra Pierre Loti’de kendileri için özel olarak hazırlanan programda hem kahvaltı yaptı hem de Türk Sanat Müziği şarkılarına eşlik ederek keyifli dakikalar geçirdiler.

Eyüp Belediye Başkanlığı sosyal sorumluluk projeleri kapsamında gerçekleştirdiği etkinliklerinde yaşlılara yönelik özel programlara devam ediyor. Eyüp Belediyesi’nin misafirleri bu kez İzzet Baysal Huzurevi sakinleriydi. Sabah saatlerinde huzurevinden alınarak Eyüp Sultan Camii’ne getirilen yaşlılar burada sabah namazı kıldı. Ardından avlu duasına iştirak eden huzurevi sakinleri Ebu Eyyub El-Ensari’nin kabrinin bulunduğu yerde de dualar ederek huzur buldular.

HALİÇ MANZARASINA KARŞI ŞARKILARLA COŞTULAR

Namaz sonrasında huzurevi sakinleri teleferikle Pierre Loti tepesine çıktılar. Burada kendileri için hazırlanan programda kahvaltı eden yaşlılar fasıl heyetinin şarkılarına da içtenlikle eşlik ettiler. Zaman zaman mikrofonu alarak şarkılar söyleyen ve muhteşem Haliç manzarasına karşı kahvelerini de yudumlayan yaşlılar ile İzzet Baysal Huzurevi Müdürü Murat Soylu, kendileri için böyle bir organizasyon gerçekleştiren Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’a teşekkür ettiler. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ı temsilen organizasyonda ev sahipliğini Aydın’ın eşi Tülay Aydın yaptı. Tülay Aydın, bu tür organizasyonların devamının olacağını belirterek, İzzet Baysal Huzurevi sakinlerine Başkan Aydın’ın selamlarını iletti. Bu farklı, keyifli ve huzur dolu etkinliğe Eyüp Belediyesi Başkan vekili ve aynı zamanda Başkan Yardımcısı olan Ahmet Turan Koçer, Başkan Yardımcıları Cemal Memiş, Şengül Kocabaş ve Sinan Abdüsselamoğlu ile eşleri de katılarak İzzet Baysal Huzurevi sakinlerine refakat ettiler.