Eyüp Sultan'da İlk Teravih

Onbir ayın sultanı Ramazan ilk teravih namazının kılınmasıyla başladı. Eyüp Sultan Camii’ni dolduran vatandaşlar ilk teravihi burada kılarken, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da vatandaşlarla birlikte saf tuttu.

Ramazan ayının ilk teravih namazı Peygamber Efendimizin mihmandarı Ebu Eyyüb El Ensari Hazretlerinin manevi huzurunda eda edildi. İlk teravih namazını kılmak için Eyüp Sultan Camii’ne akın eden vatandaşlar, Huzur Başkenti Eyüp’te olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirttiler. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da ilk teravih namazında vatandaşlarla birlikte saf tuttu. Kadın, erkek, çocuk binlerce vatandaş ilk teravih için Eyüp Sultan Camii’ne koşarken, çok sayıda Müslüman turist de ilk teravih namazı için Eyüp’teydi. Ramazan'ın ilk günü imsak vakti İstanbul'da 03:22’de, ilk iftar ise 20.49’da yapılacak.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da, bir Ramazan’a daha erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Ramazan sabır, merhamet, fedakarlık ve anlayış demek. Bu mübarek ayın memleketimize ve vatandaşlarımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.