Eyüp Sultan'da Metro Toplantısı…

Mecidiyeköy-Mahmutbey arasındaki seyahat süresini 26 dakikaya indirecek olan metronun toplantısı Eyüp’te yapıldı.

İstanbul’un birçok ilçesindeki milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren ve Eyüp’teki trafik çilesini de büyük ölçüde ortadan kaldıracak metro toplantısına, Başkanımız Remzi Aydın, Başkan Yardımcılarımız Şenol Ercan, Ahmet Tüfekçi, Plan ve Proje Müdürümüz Betül Yavuz Bölükbaşı, Fenişleri Müdürümüz Muhammet Çakır ile birlikte Raylı Sistemler Daire Başkanı Dursun Balcıoğlu, Avrupa Yakası Raylı Sistemler Müdürü ve müteahhit firma yetkilileri katıldı.

Toplantıda, Eyüp’te yapılacak metro çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. 2016 yılında bitirilmesi planlanan 18 km. ‘lik, 15 istasyonlu metro hattı, 6 ilçeden geçecek. Şişli, Kağıthane, Eyüp, Gaziosmanpaşa, Esenler, Bağcılar ilçeleri metroyla birleşecek.

İş ve yerleşim bakımından yoğun alanları tarayan hattın daha sonra Mecidiyeköy'den Kabataş'a kadar uzatılması da planlanıyor. Metro hattı, saatte bir yönde 70 bin kişi taşıma kapasitesinde olacak. Metro hattı hizmete girdiğinde Mecidiyeköy'den Mahmutbey'e seyahat süresi 26 dakikaya inecek. Metronun 2016 yılı sonunda hizmete girmesi hedefleniyor.