Eyüp Sultan'da Pazar Çorbasına İlgi Büyüyor…

Pazar Çorbasının Bereketine Vali Mutlu da Ortak Oldu

Eyüp Belediyesi tarafından Eyüp Sultan Meydanı’nda her Pazar sabahı dağıtılan ve geleneksel hale gelen çorba ikramına rağbet giderek büyüyor. Bu Pazar günü de Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın özel konukları vardı. İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun yanı sıra, gazeteciler ve belediyelerin basın danışmanları da sabah namazı sonrası ikram edilen çorbadan içtiler.

Bir süredir Ebu Eyyüb El Ensari’nin manevi huzurunda sabah namazını eda eden vatandaşlar çıkışta Eyüp Belediyesi’nin çorba ikramıyla karşılaşıyor. Artık geleneksel hale gelen çorba ikramına talep de her geçen hafta daha da artıyor. Bu manevi iklimde gönüllerini huzurla dolduranlara yapılan Eyüp Belediyesi’nin çorba ikramı da soğuk Eyüp sabahlarında içleri ısıtıyor.

Eyüp Sultan’ın bu hafta da özel konukları vardı. İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile gazeteciler ve belediyelerin basın danışmanları da Eyüp Sultan’da ikram edilen çorbadan içtiler. Çorba ikramı sırasında Vali Mutlu ve Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ı karşılarında gören vatandaşlar, vali ve başkanla sohbet edip bol bol resim çektirdiler. Vatandaşlarla kucaklaşan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Çorba ikramımız vatandaşlarımızdan büyük ilgi gördü ve artık neredeyse geleneksel hale geldi. Bu hafta sayın valimizi de Eyüp Sultan’da ağırladık. Gazeteci kardeşlerimiz ve basın danışmanı arkadaşlarımızın da ilgisine teşekkür ediyorum. Kendilerini her hafta bu manevi mekanda ağırlamak istiyoruz” diye konuştu.