Eyüp Sultan'da Tarihi Bayramlaşma Töreni....

Belediyemiz,Kurban Bayramı’nın birinci günü, Eyüp Sultan Meydanı’nda yine çok ilginç bir projeye imza attı...

Tarihte, Osmanlı İmparatorluğu zamanında yapılan bayramlaşma töreni, Eyüp Sultan Meydanı’nda tiyatral gösteriyle canlandırıldı. Padişah ve maiyetindekilerin Mehter Takımı eşliğinde Eyüp Sultan’a gelerek tarihteki bayramlaşma törenini canlandırdığı tiyatral gösteri büyük ilgi çekti.

Bayram namazı sonrası düzenlenen etkinlikte, Başkanımız Remzi Aydın, Eyüplülerle bayramlaştı... Yaşlılar, çocuklar, gençler yediden yetmişe herkes geçmişte yaşayıp da özlemini duyduğumuz bayramlaşmayı, Kurban Bayramı’nın 1. Günü Eyüp’te yaşadı..

Başkanımız Aydın, Eyüp Çocuk Yuvası’ndan gelen çocuklara, tarihi bayram geleneklerimizdeki gibi mendiller içerisinde bayram harçlıklarını dağıttı. Hacivat - Karagöz gösterisi, Nasrettin Hoca ve Keloğlan animasyon gösterileri çocukların büyük ilgisini çekti. Belediyemiz Bayramlaşma programına katılanlara kuru pasta, meşrubat ve Osmanlı şerbeti ikram etti.

Başkanımız Remzi Aydın, tüm İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı’nı kutladığını söyledi.

Belediyemiz, ayrıca her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği ilçedeki şehit ailelerine kurban kesimi programını bu sene de yaptı… Bayramlaşma programının ardından Camii’nin arkasındaki Teleferik yanındaki Büyükşehir Belediyesi Kesimhanesi’nde Eyüplü 45 şehidimiz için kurban kesimi yapıldı. Şehitlerimizin aileleri, her yıl belediyemizin gerçekleştirdiği bu programla ilgili Başkanımız Aydın’a çok teşekkür etti.