Eyüp Sultan'dan Mevlana'ya 23 Nisan Coşkusu

23 Nisan özel programı dolayısıyla Eyüp’teki devlet yurtlarında kalan çocuklar Yüksek Hızlı trenle vuslat yolculuğuna çıktı. Minik Konya yolcularını Başkan Aydın’ın eşi Tülay Aydın uğurladı.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın, Eyüp’te yaşayanlara özel olarak hayata geçirdiği Eyüp Sultan’dan Mevlana’ya Yüksek Hızlı Tren ile Vuslat Yolculuğu 37. Gününde Çocuk Esirgeme Kurumuyla yolculuğuna devam ediyor.

Eyüplü vatandaşlar, down sendromlu gençler ve özel eğitime tabi çocuklardan sonra Eyüp’teki esirgeme kurumundaki çocukları da Konya Gezisine götüren Eyüp Belediyesi, kültür gezilerindeki hizmet ağını genişletti. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın eşi Tülay Aydın, Eyüp Sultan’dan Mevlana’ya Vuslat Yolculuğuna çıkan minik Konya yolcularını uğurlarken yaptığı konuşmada, Eyüp Belediyesi’nin çocuklara ve gençlere yönelik yatırımlarla ilgili verdi.

Geziye, öğretmenleriyle birlikte katılan esirgeme kurumundaki çocuklara, Vuslat Yolculuğunun 37. gününde Eyüp Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne bağlı uzman personel eşlik ederek çocukların Konya’daki tarihi ve manevi iklimi bir arada yaşamasına yardımcı oldular. Konya’nın Selçuklu Devletinden kalma iş hanları, camii, külliye ve müzelerini gezerek kültür mirasımızı tanıma fırsatı bulan çocuklar, köprü vazifesi gören Addolunun Osmanlı ile Selçuklu Devletleri arasındaki medeniyet bağını yakından gördüler.

Yüksek Hızlı Trenle, 800 km’lik bu uzun yolculuğun son derece güvenli, hızlı ve konforlu bir şekilde ve sadece 4 saatte gerçekleştiğini ifade eden çocuklar, Başkan Remzi Aydın’a bu anlamlı gezi için teşekkür ettiler.