Eyüp Sultan'ın Hizmetkârları Sahurda Buluştu

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın her konuda farklı bir belediyecilik anlayışı ortaya koyuyor. Geçtiğimiz hafta Eyüp protokolüne iftar veren Başkan Aydın, Huzur Başkenti Eyüp’ün temizliği için gece gündüz demeden canla başla çalışan, Eyüp Belediyesi’nin isimsiz kahramanları, temizlik personeliyle sahur sofrasında bir araya geldi.

Ebu Eyyub El-Ensari Hazretleri’nin ve tüm Eyüplülerin hizmetinde, gece gündüz demeden cadde cadde, sokak sokak dolaşarak temizlik yapan, Eyüp’ün çehresini Eyüp’e yakışır halde temiz tutan Eyüp Belediyesi’nin isimsiz kahramanları temizlik personeli için Ebussuut İmam Hatip Ortaokulu’nun bahçesinde sahur yemeği verildi.

Sahura Başkan Remzi Aydın’ın yanısıra Başkan Yardımcısı Ahmet Tüfekçi ve Eyüp İlçe Emniyet Müdürü Kenan Süzgün de katıldı. Sahur öncesi Başkan Aydın tek tek tüm masaları dolaşarak Temizlik İşleri çalışanları ile sohbet etti. Her bir çalışanla ayrı ayrı konuşan Başkan Aydın, personele herhangi bir talepleri ya da sorunları olup olmadığını sordu.

Başkan Aydın, temizlik işçilerinin yaptıkları görevin önemine değinerek, “Özellikle Eyüp Sultan bizim en önemli değerimiz. Her gelen meydanın temizliğinden söz ediyor. Biliyorum ki sizler de oranın temizliğine ayrı bir önem veriyorsunuz. Biz bu Ramazan herkese gönül kapımızı açtık. Herkesin faydalanabileceği programlar planladık. Her kesime yönelik iftarlarımız sahurlarımız oldu. Bu sahurlardan birinde de sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum” diye konuştu.

Ardından serpme kahvaltı tarzında hazırlanan sahur yemeğine geçildi. Yemek sonrası ise hep birlikte eller açılarak dualar edildi.