Eyüp'e Hizmet Etmek Çok Büyük Bir Ayrıcalıktır

Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi'nde (EKSM) Necmettin Nursaçan hocanın katılımlarıyla 'Ahlak' temalı söyleşi düzenledi. Söyleşi sonrasında açıklamalarda bulunan Ak Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, “Belediye Başkanından, mahalle muhtarına kadar Eyüp’e hizmet etmek çok büyük bir ayrıcalıktır” dedi.

EKSM'nde ‘Ahlak’ temasıyla düzenlenen söyleşi programına konuşmacı olarak ünlü hoca Necmettin Nursaçan katıldı. Programa AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç ve çok sayıda vatandaş katıldı. ‘Ahlak’ konusunda anlatımlarda bulunan Necmettin Nursaçan hoca, Peygamber efendimizin hayatından başlayıp, insanların bireysel ve toplumsal Ahlakı üzerinden konuşma yaptı. Söyleşi programı sonunda ise protokol üyeleri Necmettin Nursaçan hocaya çiçek takdim etti.

“EYÜP’E HİZMET ETMEK AYRICALIKTIR”

Program sonrasında yaptığı açıklamada Eyüp ilçesine hizmet etmenin ayrıcalık olduğunu söyleyen Selim Temurci, “Peygamber efendimizin sahabesi Eyüp’te yatıyor. O sahabeden dolayı Fatih’in Eyüp’te söylediklerini yazılanlardan hatırlıyorum. Dolayısıyla Eyüp İstanbul için değil, bütün İslam coğrafyası için önemli bir belde ve bu beldeye siyasi alanda belediye başkanı olarak hizmet etmek, koltuklarda oturan mahalle başkanlarımızdan, mahalle yönetimlerine kadar hizmet etmenin çok büyük bir ayrıcalık olduğunu düşünüyorum. Bu ayrıcalığı bu sorumluluğu yerine getirmenin şartı, Ak Parti’nin sesini nefesini daha güçlü bir şekilde hissettirmektir. İnşallah başkanlarımızla birlikte bunu çok daha güzel bir şekilde başaracağız” diye konuştu.