Eyüp'e yeni parklar geliyor

Eyüp Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Başkan Remzi Aydın'ın talimatları doğrultusunda ilçede yeni spor alanları, yeşil alanlar ve parklar oluşturma çalışmalarına devam ediyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçede bir yandan mevcut spor alanları, parklar ile yeşil alanlarda bakım ve onarım çalışmalarını aralıksız sürdürken bir yandan da yeni spor alanları ve parklar inşa ediyor.

Bu parklardan biri de Eyüp Sultan Bulvarı üzerinde yapılıyor. Yaklaşık 250 metrekare alan üzerine kurulu olan parkta çevre duyarlılığı ön planda tutularak oyun grubu ve çocukları parkta oynarken ebeveynlerin rahatça oturarak vakit geçirebilecekleri pergola dinlenme alanı ahşap malzemeden yapıldı.

Bu arada çocukların düşme sonucu yaralanmaları önlemek amacıyla zemin özel olarak kauçukla kaplandı. Aynı zamanda engelli vatandaşların parka rahat girebilmeleri için de rampalar bulunuyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından aydınlatmaları tamamlanan park, ağaçlandırma çalışmalarının da tamamlanmasıyla çok yakın bir zamanda vatandaşların hizmetine sunulacak.