Eyüplü belediyesinden memnun….Eyüp’te ikamet eden vatandaşlara belediye hakkındaki görüşlerinin sorulduğu ankette, memnuniyet oranı oldukça yüksek çıktı. Eyüp Belediyesi ilgili birimleri tarafından yüz yüze gerçekleştirilen vatandaş memnuniyeti anketinde çevre temizliği memnuniyeti yüzde 80 oran ile ilk sırada yer aldı.

Eyüp Belediye Başkanlığı’na seçildikten sonra önemli bir değişim başlatan Başkan Remzi Aydın, belediyenin yaptığı hizmetlerin daha sağlıklı yürütülebilmesi adına her ay anket çalışması yaptırıyor. Bu anketten gelen sonuçlara göre yapılan değerlendirmeler eşliğinde öncelikler ve hizmet konuları belirlenerek vatandaşın memnuniyetine odaklı planlamalar yapılıyor.

EYÜPLÜLER ÇEVRE TEMİZLİĞİNDEN MEMNUN

Ocak ayı içinde yapılan anket çalışmasında da vatandaşlara farklı alanlarla ilgili görüş ve düşünceleri soruldu. Ankette Eyüplülerin en çok memnun kaldıkları çalışma olarak Çevre Temizliği ilk sırada yer aldı. Vatandaşlar yüzde 80’lik bir oran ile Eyüp Belediyesi’nin çevre temizliğinde başarılı olduğunu belirttiler. İkinci sırada ise Eyüp Belediyesi’nin park ve bahçeler hizmeti yüzde 72’lik bir oranla yer aldı. Kültür ve Spor Tesisleri yüzde 70, Kültür Etkinlikleri de yüzde 62 oranında memnuniyet belirtilen diğer konular oldu. Vatandaşlar ankette ayrıca, belediyede işlerinin hızlı halledilebildiğini ve belediye personelinin güzel yüzlü ve nazik davrandığını da belirtti.