Eyüplü Çocuklar “Su Damlası”yla EğlendiEyüp Kültür Sanat Merkezi’mizde bu hafta çocuklar, “Su Damlası”yla eğlendi. Oyun, su damlasından yola çıkarak çocuklara doğanın önemini anlatıyor.

Oyunda, bir ceviz fidanının gözlerini dünyaya açtıktan sonra su damlasını beklerken yaşadıkları ı anlatılıyor. Ceviz fidanı daha sonra palamut, çınar ve meşe fidanlarını fark ederek onlarla arkadaşlıklar kurar. Meşe fidanının diğerleriyle sohbetine muhabbet kuşu da katılır. Ceviz fidanının niye su damlasını beklediği tartışılır. Çevre köylerden birinden gelen Hasan amca, su sıkıntısından bahsedince fidanlar konunun önemini anlarlar. Zamanla fidanlar giderek halsizleşmeye ve kurumaya başladıklarında su damlasının önemi ortaya çıkar…

Oktay Şenol’un yazıp ve yönettiği oyunda Bülent Aksu, Burcu Saraçoğlu Şenol, Selin Zeyli, Başak İleri, Taylan Erler oyunculuklarıyla göz doldurdu. Çocuklar, Su Damlası’nı çok beğendiklerini çılgınca alkışlayarak gözler önüne serdi. Finalde çocuklar ve oyuncular aynı sahnede buluştu.