Eyüplü Çocuklara Kırtasiye Kuponu...

Belediyemiz, geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımız ve gençlerimiz için çalışmalar yapmaya, projeler gerçekleştirmeye devam ediyor. İstanbul Kırtasiyeciler Odası’nın işbirliğinde Eyüplü kırtasiyecilerle başlatacağımız projenin toplantısı, Meclis Salonumuzda yapıldı.

Toplantıya, Başkan Yardımcımız Ahmet Turan Koçer, İstanbul Kırtasiyeciler Odası Başkanı Yavuz Tekçe, Eyüp İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Akgül, Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İrfan Çalışan, Sosyal İşler Sorumlusu Murat Demirkıran, Eyüplü Kırtasiyeciler ve diğer çalışanlar katıldı. Toplantıda, ilçemizde bulunan ilköğretim okullarında eğitim gören tüm 1., 2., 3., 4. Sınıf öğrencilerine Eyüp’teki kırtasiyelerde kullanmak üzere (30 tl.’lik kırtasiye kuponu) dağıtılması kararı alındı.

Öğrenciler Belediyemizin kendilerine hediye ettiği bu kuponlarla okul malzemesi alımı gerçekleştirebilecek. Eyüp’te faaliyet gösteren ve belediye ile protokol yapacak kırtasiyelerde kuponlarını kullanabilecek olan çocuklar, hem internet sitemizden hem de okul md. harcama yapabilecekleri kırtasiye listesini öğrenebilecekler.

Öğrencilere Belediyemizin kırtasiye kuponları Eylül ayının 15’inde dağıtılacak. Başkan Yardımcımız Ahmet Turan Koçer, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Her yıl yapılan ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye yardımı dağıtımında bu sene bir değişiklik yaparak ilçemizdeki esnafımızın da faydalanması amacıyla bu tür yolu seçtik. Bu şekilde ilçe halkıyla esnafın buluşması sağlanacak, bu tür çalışmalarımız daha devam edecek” dedi.