Eyüplü Fırıncılar Denetimden Tam Not Aldı

Eyüp Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçedeki fırınları denetledi. Denetimlerde bazı küçük eksiklikler tespit edilse de genel olarak fırıncıların Eyüp’ün ve Eyüp Sultan’ın manevi ve ahlaki değerlerine uygun esnaflık sergiledikleri ortaya çıktı.

Eyüp Belediyesi’ne bağlı Zabıta ekipleri ilçedeki fırınları denetledi. Zabıta Müdürü Cevdet Yıldız ile Zabıta Müdür Yardımcısı Musa Uçar’ın da katıldığı denetimlerde çok sayıda fırın ziyaret edildi.

Eyüp Sultan Meydanı başta olmak üzere, Alibeyköy, Çırçır, Güzeltepe ve Rami’de denetlenen fırınların birçoğunda önemli bir eksikliğe rastlanmadı. Bazı fırınlarda tespit edilen aydınlatma, satış ve fiziki şartlardaki eksikliklerle ilgili olarak işletme sahipleri ikaz edildi.

Fırıncı esnafının özellikle hijyenik konulara özen göstermesi dikkat çekti. Ekmeklerin gramajlarıyla ilgili olarak da hassas davranan fırıncılara Zabıta Müdürü ve ekipleri de teşekkür etti. Eyüp Sultan’ın manevi ve ahlaki değerlerine de uygun bir esnaf profili çizen fırıncı esnafı, yapılan denetimleri olumlu bulduklarını belirttiler.