Eyüplü Gençler: “Artık Biz de İzciyiz…”

Belediyemizin Kemerburgaz Kurtkemeri’nde düzenlediği İzcilik Kampı sona erdi.6 Ağustos Çarşamba günü açılan kamp 7 Eylül Pazar günü final yaptı.

Eyüp’te oturan 10-16 yaş arası çocuk ve gençlerden oluşan izciler, Kemerburgaz Kurtkemeri’nde gruplar halinde birer hafta kamp yaptılar. 31 kişilik son 5. Grup ise Ümraniye İzcilik Kampı’na katıldı.

Eyüp İzcilik Kampı’nın önümüzdeki yıl da düzenleneceğini belirten Başkanımız Remzi Aydın şunları söyledi: “İzcilerimiz bu kampta hareketli bir eğitime tabi tutularak, yaşayarak öğrenme imkanı buldular. Yani sözle değil hareketlerle birçok şeyi yaşayarak öğrendiler. Çocuk burada paylaşmak niye gerekli, insani değerler niye gerekli, bilgi ve beceri Cenabı Allah’ın bize vermiş olduğu güç ve kudreti biz nasıl gün ışığına çıkarabiliriz bunu yaşayarak öğrendiler.. Özellikle deprem vs. gibi afetlerin sık olduğu bir coğrafyada çocuğun gece yarısı bir sarsıntıda kalkıp şaşırmadan kendini ve çevresini koruyabilme becerisini izcilik kampında çocuklarımıza eğitmenlerimiz aktardı. Ya da bir ilk yardım eğitimini, bir kanı gördüğünde bayılmamayı, çocuk 7 yaşında arkadaşının parmağına pansuman yaparken burada doğada öğrendi. Korkmaması gerektiğini, kendini insan olarak birçok donanıma sahip olduğunu burada gördü. Oyunlar oynayarak, hobilerini geliştirip çeşitli faaliyetlere katılarak izci olma keyfi yaşadılar.. İnşallah önümüzdeki yıl çok daha iyi şartlarda, daha iyi bir altyapı ile, daha geniş kitlelere izciliği yayacağız.”