Eyüplü Gençlere YGS Motivasyonu

Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı (YGS) öncesinde Eyüp Belediyesi, ilçedeki öğrenciler için Eyüp Sultan Meydanı'nda motivasyon ve bilgilendirme merkezi açtı.

Yurt genelinde 2 Milyonu aşkın öğrenci 12 Mart 2017 Pazar güzü yapılacak olan YGS'ye girecek. Eyüp Belediyesi SİMURG Yaygın Eğitim koordinatörlüğü eğitmenleri, sınava girecek olan öğrencilere dikkat edilmesi gereken hususlarda önemli bilgiler verdi.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da zorlu maraton öncesinde öğrencileri yalnız bırakmadı ve heyecanlanmamaları konusunda uyarılarda bulundu.

Başkan Aydın burada yaptığı açıklamada; “Biz Eyüp Belediyesi olarak eğitimin her alanında öğrencilerimize destek olmaya çalışıyoruz. Gençlerimizin eğitimleri bizim için çok önemli ve aynı zamanda eğitimlerinin ölçüldüğü sınavlarda önemli. Dolayısıyla bu sınavların iyi bir performansla sonuçlanması da öğrencilerimiz için oldukça önem arzediyor. Eyüp Sultan Meydanı, Eyüp Sultanımızın feyzinden bereketinden faydalanmak isteyen gençlerimiz ile dolup taşıyor. Belediye olarak gençlerimize destek amacıyla bizde bir stant açtık. Simurg eğitmenlerimiz vasıtasıyla da kardeşlerimizin sınavda karşılaşabilecekleri sorunları aşması noktasında sınav tekniklerine ilişkin yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sınava girecek olan tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Başkan Aydın ayrıca meydan da kurulan Lokma tezgahının başına geçerek hem öğrencilere hem de vatandaşlara lokma dağıttı.

Kurulan standa gelerek eğitmenlerden bilgiler alan öğrenciler ise; “ Eyüp Belediyesi’nin böyle bir uygulama yapması bizim için çok iyi oldu. Bilmediğimiz bir çok konuda bize yardımcı oldular. Başkanımıza ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştular.