Eyüplü gençlerin Peygamber sevgisi

Eyüp Belediyesi Simurg Bilgi Evleri ile Gençlik Merkezleri'nde eğitim alan çocuklar ve gençler tarafından Kutlu Doğum Haftası programı düzenlendi. Programa katılan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Efendimiz (S.A.V.) her zaman her yerde bizim yegane örnek alacağımız bir şahsiyet. Çocuk olarak, genç olarak, anne babalar olarak O'nun hayatından alacağımız çok dersler var, örnekler var” dedi.

Eyüp Belediyesi Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlenen programa çocuklar, gençler ve çok sayıda veli katıldı. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, öğrencilerin hazırladığı, Peygamber efendimizin hayatını, Peygamber efendimize duyulan sevgi ve özlemi konu alan şiirler, ilahiler okundu, sinevizyon gösterimi yapıldı.

Programda Eyüp Gençlik Merkezi öğrencilerinin hazırlayıp sahnelediği, Peygemberimizin (S.A.V.) çok sevdiği amcası Hz. Hamza'nın şehit edilmesinin canlandırıldığı tiyatro gösterisi salonda duygu dolu anlar yaşattı.

“HEPİMİZİN İHTİYACI OLAN ÖRNEKLER KENDİSİNDE MEVCUT”

Programda konuşan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın; “Efendimiz (S.A.V.) her zaman her yerde bizim yegane örnek alacağımız bir şahsiyet. Çocuk olarak, genç olarak, anne baba olarak O'nun hayatından alacağımız çok dersler var, örnekler var. O'nun şahsiyeti, mücadelesi, insanlara bakışı, hayata bakışı, merhameti, planlı çalışması velhasıl hepimizin hepimizin her zaman ihtiyacı olan örnekler kendisinde mevcut. Burada bu örneklerin bir kısmını arkadaşlarımız bize yansıttı. Burada bir şey daha oldu, bütün bunlar tiyatro, şiir gibi tiyarto gibi bir sanat dallarıyla icra edildi. Bu da ayrı bir bereketi, ayrı bir güzelliği. Çünkü sanatın icra edilmesiyle çocuklarımız bir çok kazanımlara sahip oluyorlar. Şahsiyetleri gelişiyor, yetenekleri açığa çıkıyor, kendilerine güvenleri artıyor. Bir sanat dalı çocuklara, gençlere ne veriyorsa hepsini alıyorlar. Dolayısıyla çocuklarımızın, gençlerimizin bu gibi özelliklerinin açığa çıkmasını gördükçe gerçekten mutlu oluyorum. İnşaallah Eyüp Belediyesi, binlerce gencimizi, çocuğumuzu bünyesinde barındıran, eğiten ve her gün onları geliştiren bu uygulamalara devam edecek” diye konuştu

Başkan Remzi Aydın konuşmasının ardından, Eyüp Belediyesi Bilgi Evleri ve Gençlik Merkezleri öğrencileri arasında düzenlenen “En Sevgiliye Mektup Yarışması” birincileri ödüllerini verdi.