Eyüplü Gençlerin Size “Selam”ı Var

Eyüp Belediyesi On Yirmi Bilgi Evleri ve Gençlik Merkezi öğrencileri Eyüp Sultan Meydanı’nda oldukça anlamlı bir etkinlik düzenlediler. Selamlaşmanın din ve toplum açısından önemine dikkat çekmeyi amaçlayan öğrenciler ellerindeki pankartlarla vatandaşları selam vermeye davet ettiler.

Sosyal ve kültürel faaliyetlerinin yanı sıra çocuklara ve gençlere verdiği hizmetlerle de ön plana çıkan Eyüp Belediyesi birbirinden farklı ve anlamlı etkinliklere imza atmayı sürdürüyor. Son olarak On Yirmi Bilgi Evleri ve Gençlik Merkezi öğrencileri Eyüp Sultan Meydanı’nda farklı, önemli ve bir o kadar da anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptılar.

Eyüp Sultan Meydanı’nda bir araya gelen öğrenciler ellerinde selamlaşmanın önemine dikkat çeken yazıların bulunduğu pankartlar taşıyarak vatandaşları birbirleriyle selamlaşmaya davet ettiler. Eyüp’e ziyarete gelen vatandaşların oldukça ilgisini çeken etkinlikte öğrenciler neredeyse herkese tek tek selam verip sohbet ederek konunun din ve toplum açısından önemini anlattılar.

Öte yandan Eyüp Belediyesi On Yirmi Bilgi Evleri öğrencilerinin geçtiğimiz ay başlattıkları gönüllü rehberlik faaliyetleri de ara vermeden devam ediyor. Selamlaşma etkinliğinin yanı sıra bir diğer öğrenci grubu da Eyüp Sultan’ı ziyaret eden yerli ve yabancı turistlere ilçenin tarihi ve turistik mekanlarını anlattılar.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da On Yirmi Bilgi Evleri’ne verdiği öneme dikkat çekerek, “Arkadaşlarımız çok önemli faaliyetlere, dikkat çekici etkinliklere imza atıyorlar. Gençlerimiz bu merkezlerimizde öğrendiklerini kendilerine saklamayıp yakın çevresiyle, hatta bu tür organizasyonlarla toplumla paylaşıyorlar” dedi.