Eyüplü Yaşlılarımız Yalnız Değiller!

Eyüp Belediyesi, sosyal destek alanındaki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Eyüp Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler 65 yaş üstü ve yalnız yaşayan Eyüplüleri evlerinde ziyaret ederek hem yalnızlıklarına ortak oluyor hem de ihtiyaçlarını karşılıyor.

Eyüp Belediyesi tarafından hayata geçirilen "Ensari Çınar" projesi kapsamında yıllardır kapıları çalınmayan yaşlı ve kimsesiz Eyüplüler, evlerinde ziyaret ediliyor. Eyüp'te oturan 65 yaş üstü vatandaşları evlerinde ziyaret ederek onlarla sohbet eden ve hatırlarını soran ekipler, eksiklerini gidererek onlara her anlamda destek oluyor.

İnsan olma bilincini daima canlı tutmayı kendine amaç edinen Eyüp Belediyesinin ilk yaptığı ziyaret uzun süredir yalnız yaşayan Güzel teyze oldu. Güzel teyzeyi evinde ziyaret eden ekipler, ilginin yanı sıra ihtiyaçların giderilmesi için de yardımda bulundu. Hoş ziyaret karşısında duygulanan Güzel teyze, “İnsanın kendi evladı bile sahip çıkmıyor ama devleti her zaman sahip çıkıyor. Allah sizden razı olsun. Allah Remzi Başkan'dan razı olsun.” dedi.

BİZE ONLARIN DUALARI YETER

Sosyal destek anlamında Eyüp'te çok yol katettiklerini vurgulayan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Genciyle yaşlısıyla tüm vatandaşlarımızı kucaklayarak hizmet vermeye çalışıyoruz. Eyüp'te yaşayan kimsesiz yaşlılarımız için yeni bir proje başlattık. Araştırmamız sonucunda ilçemizde 127 yaşlı vatandaşımızın kimsesiz olduğunu tespit ettik. Onları günü birlik ziyaret ederek her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya başladık. Biz bu emeklerimiz karşılığında ise tek bir şey bekliyoruz o da hayır duası. Bize onların hayır duaları yeter.” diye konuştu.