Eyüplüler Fetih Kutlaması'na Koştu

İstanbul'un fethinin 562. yıl dönümü kutlamalarının yapılacağı Yenikapı etkinlik alanını, vatandaşlar doldurdu. Kutlamalar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşinin katılımıyla ardından Türk Yıldızları'nın muhteşem gösterisiyle başladı. Kutlamalara Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ve çok sayıda Eyüplü de katıldı.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde İstanbul Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İstanbul'un fethinin 562. yıl dönümü kutlamalarının yapılacağı Yenikapı etkinlik alanını, vatandaşlar doldurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, helikopterle Yenikapı'ya geldi. Erdoğan Ailesi, alanı dolduran vatandaşlarla selamlaştı. Vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alana gelişinde yoğun sevgi gösterisinde bulundu. Eşiyle sahneye çıkan Erdoğan da vatandaşları selamladı. Kutlamalarda TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Ahmet Davutoğlu, bakanlar, milletvekilleri, İstanbul Valisi Vasip Şahin ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da yer aldı.

EYÜPLÜLER ALANA AKIN ETTİ

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, eşi Tülay Aydın da Fetih Kutlamaları’na katılanlar arasındaydı. Eyüp’ten yüzlerce vatandaş ile birlikte kutlamalara katılan Başkan Aydın, bu muhteşem günü İstanbullularla birlikte kutlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Büyük bir organizasyon. Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ile birlikte tarihe tanıklık ediyoruz. Eyüplülerle birlikte burada olmak bu coşkuyu yaşamak büyük bir mutluluk” dedi.

'Yeniden diriliş, yeniden yükseliş ve yeni Türkiye için fethin 562. yılında Yenikapı'da buluşuyoruz' sloganıyla düzenlenen kutlamalar için vatandaşlar, özellikle Zeytinburnu ve sahil yolundan, toplu taşıma araçları ve vapurlarla etkinlik alanına geldi. Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğraflarını taşıyan vatandaşlar, alana 120 kapıdan giriş yaptı. Alanın büyük bölümünü dolduran vatandaşlar, Türk bayraklarını sallayarak, marşlara eşlik ediyor. Alanda sanatçı ve AK Parti İstanbul milletvekili adayı Uğur Işılak'ın sözlerini yazdığı "Recep Tayyip Erdoğan" şarkısı çalındı.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK SAHNESİ KURULDU

Etkinlikler için Türkiye'de şu ana kadar yapılanların en büyüğü olduğu belirtilen, bin 800 metrekarelik sahne kuruldu. Bu arada, İDO'nun Yenikapı'dan Bursa ve Yalova ile şehir içinde yapılan bazı seferlerinin saatleri, şölen dolayısıyla revize edildi. Bazı seferler iptal edilirken, yerlerine ek seferler konuldu.