Eyüplüler Şenlik Çıkmazı'nda

Eyüp Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde sahnelenen tiyatro oyunları ilgi odağı olmaya devam ediyor. Haftasonu Merkez’de Şenlik Çıkmazı adlı oyun sahnelendi.

Oyun bir roman mahallesinde yaşayan insanların hayatlarından kesitler sunuyor. Şen Mahalle, eski bir roman mahallesidir. Yol geçmez, insan görmez bu mahallede artık ne bir darbuka çalmakta ne de çocuklar sokaklarda oynamaktadır. Herkes başka bir hayal ve umutla mahalleden birer birer ayrılmış ve o neşeli günler tarihe karışmıştır. Mahalleyi terkedenlere inat, kültürünü ayakta tutmak için olumsuzluklara karşı direnen sadece birkaç kişi vardır… Mahallenin ağabeyi Hüseyin ve birkaç aile, bütün olumsuzluklara rağmen gitmeyi düşünmezler. Çünkü yıllara yenik düşen o gizemli evde, yarınlara ümitle bakmalarını sağlayan bir sır gizlidir. Bu sır ise onları birbirine daha çok kenetlemektedir. Ancak bu durum çok uzun sürmeyecektir.

Erkan Gündüz’ün yazdığı, Ali Yayla’nın yönetmenliğini üstlendiği oyunda, Ercüment Balakoğlu, Mustafa Cankılıç, Sena Karaman, Hikmet Kırmızıkaya, Cem Bozucu, Halit Tümkan, Burçin Bozkan, Abdullah Aksoy ve Sezgi Gürpınar performanslarıyla seyircilerden büyük alkış topladı.