Eyüplüler “Vuslat Yolculuğu”nda uzman ellere emanet

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın tarafından Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen vizyon projelerden biri olan “Eyüp Sultan’dan Mevlana’ya Vuslat Yolculuğu”nda, Eyüplüler, Konya’nın manevi havasını doyasıya yaşıyorlar. Yolculuk boyunca misafirlere, Eyüp Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne bağlı uzman personel eşlik ediyor.

Eyüp Belediyesi tarafından Eyüplülere yönelik düzenlenen “Eyüp Sultan’dan Mevlana’ya Vuslat Yolculuğu” dördüncü gününde de yoğun ilgiyle devam etti. Geziye katılan Eyüp sakinleri Konya’nın manevi ortamını doyasıya yaşarken bir taraftan da tarihi güzellikleri gördüler.

Yolculuklarda, Eyüp Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde görevli ve dallarında uzman Halkla İlişkiler personeli de misafirlere eşlik etti. Yüksek Hızlı Tren ile gidilen Konya’da ise misafirleri yine uzman rehber karşıladı. Tüm gezi boyunca uzman personel misafirlerle ayrı ayrı ilgilenerek, gerekli konularda yardımcı oldular.

Düzenlenen programdan ve verilen hizmetten çok memnun kaldıklarını belirten Eyüplüler ise mutlu bir şekilde Konya gezilerini tamamladılar.

Gezi sırasında Eyüplüler Mevlana Celaleddin Rum-i Hazretleri ve Şems-i Tebrizi Hazretleri türbelerini de ziyaret imkanı bulurken, Konya’yı yüksek bir tepeden panoramik olarak seyrederek bol bol fotoğraf çektirdiler.

BAŞKAN AYDIN’A DUALARLA TEŞEKKÜR ETTİLER

Dönüş yolunda ise misafirler memnuniyetlerini dile getirdiler. Geziye katılan Eyüp sakinlerinden Sevgi Özkaraoğlu duygularını “Sayın Belediye Başkanımız Remzi Aydın’a, bizi bu mübarek şehire, bu mübarek mekanlara getirdiği için çok teşekkür ederiz. Her şeyi ile mükemmel bir gezi. Belediyemizin kesesine bereket diyelim. İnşallah gelmeyen diğer semt sakinlerinin de faydalanmasını şahsen ben çok isterim. Allah herkese buraya gelmeyi nasip etsin. Belediye Başkanımızın sayesinde buralara gelebildik” şeklinde belirtti.

Eşi İbrahim Özkaraoğlu ise gezi ile ilgili “Başkan yardımcılarına, müdürlerine, bu iş için kafa yoran mesai harcayan tüm Eyüp Belediyesi çalışanlarına bende teşekkür ediyorum” dedi.

Geziye katılan bir diğer misafir Şükrü Civelek “Kendi imkanlarımızla gelebilecek gibi değildik ama belediyemiz sayesinde geldik. Allah razı olsun. Herşey çok güzeldi, mükemmeldi. Çok teşekkür ediyoruz. Günümüz çok güzel geçti” diye konuştu.

Şükrü Civelek’in eşi Gönül Civelek de “Belediyemiz sağolsun, Belediye Başkanımız Remzi Aydın’a teşekkür ediyoruz. Herşeyden çok memnunuz” derken, bu tür hizmetlerin devamı etmesi temennisinde bulundu.

Gün sonunda ise Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da otobüse telefonla bağlantı yaparak yolculuğu katılan Eyüplülere hitaben bir konuşma yaptı. Otobüste bulunan tüm misafirlere hayırlı akşamlar dilekleriyle sözlerine başlayan Başkan Aydın “Umarım iyi bir yolculuk olmuştur. Gerçi ben de yolculuğu haberlerden, fotoğraflardan izliyorum. Herkes çok mutlu, çok hoşlarına gitmiş görüyorum. Rahat bir yolculuk olmuş. İkramlarınız yapılmış ve gezi turunu tamamlamışsınız. Rehberleriniz de sizlere Konya’yı en iyi şekilde anlatıyorlar. Çok büyük bir kalabalık var. İnşallah Eyüplülerin hepsini Konya’ya götüreceğiz. Tüm misafirlere hayırlı akşamlar diliyorum” dedi.

DUALAR, ALKIŞLAR BAŞKAN AYDIN İÇİN

Konuşması sırasında Eyüp’te Konya’ya Vuslat Yolculuğu’na katılan misafirlere soruları olup olmadığın sorması üzerine otobüsten alkışlar yükseldi. Otobüste bulunan Eyüplüler, Başkan Remzi Aydın’a teşekkür ve dualar ettiler. Başkan Aydın bunun üzerine “Gerçekten çok güzel bir çalışma yapmışız, her geçen gün çok daha iyi anlıyorum. Eyüplüler her şeyin en iyisine layık. Eyüp, bu proje ile diğer belediyelere de örnek oluyor. Bütün Belediye Başkanları bizi arayarak, bizden bu tür projelerde kendilerine yol göstermemizi istiyorlar” şeklinde konuştu.