Eyüpsultan, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, yaz okulları, yaz spor okulları

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, ilçede özellikle gençlere ve çocuklara yönelik bir çok projeyi hayata geçirdi.

Eğitimden spora hemen her alanda gerçekleşen bu projeler arasında spor okulları da bulunuyor. Bu okullar sayesinde gençler ve çocuklar yılın 365 günü aralıksız spor yapma imkanı buluyor.

YAKLAŞIK 6 BİN ÖĞRENCİ EĞİTİM ALIYOR”

Başkan Remzi Aydın, yaz okulları ve yaz spor okullarının, Eyüpsultan Belediyesinin aslında bir geleneği haline geldiğini belirterek şunları söyledi;

“Yaklaşık 10 branşta ve 5 farklı bölgede binlerce öğrencimizi ağırlıyoruz. Kamplarımızda, okullarımızda eğitimlere tabi tutuyoruz. Bugün itibariyle verilen rapora göre yaklaşık 6 bin civarında bir rakam ifade edilmiş. Gerçekten çok büyük bir sayı.”

EĞİTİMLER ÇOK GENİŞ SKALADA VERİLİYOR

“Çocuklarımıza Kuran ve siyer eğitimleri verdiğimiz gibi futbol, basketbol, tenis golf gibi sportif eğitimler de veriyoruz. Çocuklar yüzme eğitimlerinden moral motivasyon, kişilik geliştirmeye yönelik seminerlere kadar çok geniş bir skalada eğitim alıyor. Yine Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünde görevli polis memurları çocuklarımıza internet ve diğer alanlarda gerekli bilgileri aktarıyorlar.

VELİLER VE ÖĞRENCİLER MEMNUN”

Dolayısıyla yaz okullarımız çok dolu, çok nitelikli, gerçekten çocuklarımız açısından çok verimli. Bu çalışmalarımız bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da artarak devam edecek. Eğitim öğretim sezonunda okullarımızı geziyorum. Buralarda çocuklarımızla, velilerimizle görüşüyorum. Onlar da memnuniyetlerini belirtiyorlar.”

EĞİTİMLER 365 GÜN DEVAM EDİYOR”

“Bizim yaz spor okullarımız, spor etkinliklerimiz esasında aslında yılın tamamına yayılması gereken eğitim faaliyetleri. Dolayısıyla yaz okullarımız, yaz spor okullarımız yaz aylarında eğitim verdiği gibi yaz sezonu bittikten sonra kış okullarımız, kış spor okullarımız şeklinde devam ediyor. Spor okullarımız, yaygın eğitime ilişkin tematik eğitimlerimiz 365 gün devam eden faaliyetlerimiz arasında.”

BİSİKLET EĞİTİM OKULU AÇILDI”

“Osmanlı Parkı'nda ilk defa bisiklet eğitim okulu açtık. Burada çocuklarımıza bisiklete binmeyi ve bisiklet tamir etmeyi öğretiyoruz. Çocuklarımızın bisiklet kültürüyle bezenmelerini sağlıyoruz, uzakdoğu sporları, salon sporları gibi imkanlarımızın elverdiği ölçüde olabildiği kadar geniş segmentte, çeşitli dallarda çocuklarımızı sporla buluşturmaya çalışıyoruz.”

PARKLARA BİSİKLET PARKURLARI YAPILIYOR”

“İlçemiz bisiklet kullanmak için biraz dezavantajlı diyebiliriz. Çok düz bir zemine sahip değiliz. Ama belli lokasyonlarda bisiklet sürme anlamında imkanlarımız mevcut. Bisiklet eğitimlerimizi ilk etapta Osmanlı Parkı'nda ve Güzeltepe Gençlik Merkezimizde başlattık. Bunu daha sonra değişik mahallelerimize yaygınlaştıracağız.

Bu eğitimlerden sonra bisiklet sahibi olan gençlerimiz vatandaşlarımız için Haliç sahilinde, parklarımızda, ormanlarımızda bisiklet sürmeye müsait alanlar olduğunu düşünüyorum.

Yeni parklarımızı çocuklarımızın bisiklet sürmesini sağlayacak parkurlarla donatıyoruz. Dolayısıyla bisiklet yada diğer sporları yaygınlaştıracak, onlara fiziki imkanlar sağlayacak yaklaşım içerisindeyiz.”