Eyüpsultan Belediyesi, Yaz/Kış okulları, Yaz/Kış kampları

Eyüpsultan Belediyesi'nin çocuklara yönelik faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor.

Gerek Yaz/Kış okulları gerek ise Yaz/Kış kampları ile, çocuklar hem eğleniyor, hem öğreniyor.

YAZ OKULLARI

Sadece spor odaklı olmayıp çocukların fiziksel gelişimlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel açıdan da daha donanımlı hale gelmelerini sağlayan Yaz Okulları'nda Eyüpsultanlı çocuklar yazın keyfini doyasıya çıkarıyorlar.

Yaz Okulları'nda 7 – 14 yaş arasındaki çocuklara futbol, basketbol, voleybol, tenis, yüzme, mini golf, masa tenisi, Uzakdoğu sporları gibi farklı alanlardaki tüm branşların eğitimleri akademi mezunu ve profesyonel eğitmenler tarafından veriliyor.

Bu güne kadar 19.918 gencimiz yaz okullarından hizmet aldı.

YAZ OKULLARINI ÇOK SEVDİK HERKESE TAVSİYE EDİYORUZ”

Rana Selalmaz:

“Basketbol, tenis ve yüzme dersleri alıyorum. Burada eğlenceli zaman geçiriyoruz. Ben yaz okullarını çok sevdim; herkese tavsiye ediyorum.”

Oğuz Başa:

“Yaz okullarına ilk defa katılıyorum. Yüzme, mini golf ve futbola gidiyorum. En çok yüzmeyi seviyorum. Burada hiç canım sıkılmıyor.”

Gıran Kaya:

“Yaz okullarını çok seviyorum. Burada keyifli zaman geçiriyoruz. Canımız hiç sıkılmıyor. Bol bol bütün sporları yapıyoruz. Bu sene yüzme, masa tenisi ve futbola gidiyorum.”

KIŞ OKULLARI

Çocukların sadece yaz aylarında değil kışın da spor yapmalarını imkan sağlayan Kış Okullarında 8 branşta eğitim veriliyor.

2014 – 2017 yılları arasında 5.920 gencimizin eğitim aldığı Kış Okullarında futbol, basketbol, voleybol, Uzakdoğu sporları, tenis, okçuluk, su sporları, atletizm branşlarında eğitimler veriliyor.

HEM SPOR YAPIYOR, HEM DE EĞLENİYORUZ”

Ömer Yusuf :

“Kış spor okuluna daha öncede gelmiştim. Geçen sene futbol ve basketbol oynuyordum. Bu sene boyumun daha fazla uzaması için basketbolu seçtim. Burada olmak ve basketbol oynamak hoşuma gidiyor.”

Ceylin Su Ateş:

“Buraya geldiğim için mutluyum. Öğretmenim ve arkadaşlarımla güzel zaman geçiriyorum. Kendime yeni arkadaşlar edindim. Hem spor yapıyorum hem de eğleniyorum.”

YAZ VE KIŞ KAMPLARI

Öte yandan Eyüpsultan Belediyesi, yarı yıl tatilinde kış, yaz tatilinde yaz kampları olmak üzere kız ve erkek gruplara ayrı ayrı yılda 4 kez gençlik kampı düzenliyor.

Yaz kampları Bolu Aladağlar ve Kocaeli Kefken'de; kış kampları Manisa, Kastamonu ve Antalya'da gerçekleşiyor.

Kamplarda; gençlerimiz ekip ruhunu benimsiyor, sosyalleşiyor, yeni yerler keşfediyor. Yaz ve kış kamplarına her yıl binlerce genç katılıyor.

KAMPLARIMIZ ÇOK EĞLENCELİ VE GÜZEL GEÇTİ”

Çağan Ege Kalan:

“Burada günlerim çok eğlenceli ve güzel geçti. Bol bol denize ve havuza girdik. Çeşitli etkinliklere katıldık. Yüzmenin dışında futbol ve basketbol oynadık. En çok havuzda yüzmekten keyif aldım. Burada kendime birçok arkadaş edindim. Ailemi özlememe rağmen yine kampa katılmayı isterim.”

Muhammed Enes Ay:

“Bu benim katıldığım üçüncü kampım oldu. Bence herkesin bu tür kamplara katılması gerek. Burada yeni arkadaşlıklar kuruyorsunuz, faaliyetler yapıyorsunuz. Kefken kampı diğerlerine göre daha güzel geçti. Burada deniz ve havuz olduğu için daha eğlenceliydi. Başkanımız Remzi Aydın'a bizlere böyle bir kamp dönemi yaşattığı için teşekkür etmek istiyorum.”