Eyüpsultan Belediyesi, TBYM'ye üye oldu

Eyüpsultan Belediyesi, korsanla mücadelede oynadığı etkin rolle dikkat çeken Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği'ne (TBYM) üye oldu.

TBYM'nin Yönetim Kurulu Başkanı Tayfur Esen imzasıyla yayınladığı üyelik belgesinde, “Türkiye Cumhuriyeti Bakanlar Kurulunun 10.03.1999 tarih ve 99/12574 sayılı Fikir ve Sanat Eseri Sahipleri ile Bağlantılı Hak Sahipleri Meslek Birlikleri ve Federasyonları Hakkında Tüzükün 12. Maddesinde zikredilen üyelik koşullarını yerine getirerek Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği'ne üyeliği kabul edilmiştir” denildi.

TBYM NEDİR?

Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği, ülkenin en önemli yayınevi sahiplerinin bir araya gelerek, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 5101 sayılı Kanunla değişik 42 nci maddesi ve “Fikir ve Sanat Eseri Sahipleri ile Bağlantılı Hak Sahipleri Meslek Birlikleri ve Federasyonları Hakkında Tüzük” hükümlerine göre 2007 yılında kuruldu.

TBYM'nin vizyonu ise, “Meslek Birliği üyelerinin ihtiyaç ve beklentilerine cevap verebilen, üyelerinin haklarını koruyan ve toplumda telif kültürü bilincinin gelişmesinde etkin rol almış, bir kuruluş olmaktır” şeklinde özetleniyor.