Eyüpsultan Caddeleri Prestij Kazanıyor, cadde,  Kırkmerdiven caddesi

"Eyüpsultan Caddeleri Prestij Kazanıyor" projesi kapsamında ilçedeki caddeler yenilenerek modern bir görünüme kavuşuyor.

Proje kapsamında, Eyüpsultan'daki mahallelerde alt ve üst yapı çalışmaları ile yol bakım ve iyileştirme faaliyetleri devam ediyor.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, sosyal medya hesabı üzerinden her Perşembe günü canlı olarak yayınlanan “Eyüpsultan’da Gündem” programında konu ile ilgili bilgi verdi.

Fahri Korutürk caddesi’ndeki çalışmaların tamamlandığını belirten Başkan Remzi Aydın, şunları söyledi;

“Fahri Korutürk caddesi söz verdiğimiz şekilde bitti. Esnafımız da gayet memnun. Fahri Korutürk çarşı Eyüpsultan'ımızın kalbi. En merkezi caddemiz ve en önemli caddemiz. Orada gerçekten çok güzel bir çalışma ortaya konuldu. Büyükşehir Belediyemize bu anlamda teşekkür ediyorum.

Altyapısı komple yenilendi. Artık eskisi gibi yağmurlarda sel baskınları korkulu rüya olmaktan çıktı. Tamamen altyapı yenilendi. Elektriğiyle, telefonuyla, kanalizasyon sistemiyle ve diğer unsurlarıyla birlikte”

Fahri Korutürk caddesi’nin İstiklal caddesinin bir eşi olduğunu vurgulayan Başkan Remzi Aydın, sözlerine şöyle devam etti;

“Üstyapısı da mükemmel oldu gerçekten. İstiklal caddesinin bir eşi oldu. Çok güzel bir işçilik, çok kaliteli malzeme kullanılarak yüz akı bir iş ortaya çıktı. Şimdi çöp kutuları, banklar, saksılıklar vb. kent mobilyaları dediğimiz şeylerin yakında montajına başlanacak.

RESMİ AÇILIŞ YAPACAĞIZ”

Dolayısıyla bu anlamda caddemiz aslında tam anlamıyla bitmedi. Büyükşehir Belediye Başkanımız da ziyaretimize geldiler. İnşallah yakında açılışını onunla birlikte yapacağız. Bir resmi açılış yapacağız. Bir ritüeli yerine getirmeyi hedefliyoruz”

İslambey caddesindeki çalışmalar hakkında da konuşan Başkan Remzi Aydın, şu ifadeler ile sözlerine devam etti;

“Daha öncesinde İslambey Caddesini, Büyükşehir Belediyemizle gerçekleştirdik. İslambey Caddemiz de bizim bir sözümüzdü seçim zamanında. İslambey Caddesi öncesinde karanlık, izbe, terk edilmiş, ötelenmiş, kaldırımı olmayan, çarpık parklanmanın ve trafiğin olduğu bir caddeydi.

Çok şükür bunların hepsini çözdük. İlk başlarda biraz tepki almamıza rağmen, sonrasında vatandaşlarımız ortaya çıkan eseri görünce çok memnun kaldılar. Rahatladılar. Şimdi çok ferah kaldırımları olan, aydınlatmalarıyla modern bir kent görünümüne kavuşan bir cadde oldu.

EKSİKLER TAMAMLANACAK”

Prestij bir cadde oldu. Tabi eksiklikleri var. Onları Büyükşehir Belediyemiz tamamlayacaktır inşallah.

Dolayısıyla Eyüp Sultan Camii meydanından başlayarak, İslambey son durağına kadar yürüyüşünüzü keyifle yaparak alışverişinizi yapabilirsiniz. Kaldırımlardan, caddelerden çok rahat yürüyebilirsiniz.

EKSİKLİKLERİ GİDERDİĞİMİZ İÇİN ÇOK MUTLUYUM”

Bu önemli bir eksikliğin doldurulmasıydı. Hem İslambey caddesi hem Fahri Korutürk Caddesi'ndeki çalışmalar vatandaşımızın bizden beklediği çalışmalardı, hizmetlerdi. Çok şükür gerçekleştirmiş olduk. Bundan dolayı çok mutluyum”

Başkan Remzi Aydın, Kırkmerdiven caddesindeki çalışmaların da 20 gün içerisinde tamamlanacağının müjdesini vererek, şöyle konuştu;

“Fahri Korutürk Caddemiz, ESTAM Projemiz kapsamında yapılmıştı. ESTAM Projemiz devam edecek. Kırkmerdiven caddemizde çalışmalar Ramazan Bayramı dolayısıyla durmuştu. Bu hafta hemen başladı çalışmalar.

Zannediyorum İSKİ'nin 4-5 günlük bir işi var. İSKİ çalışmalarını bitirdikten sonra hemen ardından Fahri Korutürk Caddesindeki gibi üstyapı çalışmaları başlayacak. Fahri Korutürk caddesindeki taş malzemeleri ve taş işçiliği aynı kalitede Kırkmerdiven caddesinde de yapılacak.

KIRKMERDİVEN CADDEMİZİ İNŞALLAH YENİ YÜZÜNE KAVUŞTURACAĞIZ”

Kırkmerdiven caddemizi inşallah yeni yüzüne kavuşturacağız. Oradaki vatandaşlarımızın uzun yıllardır alamadığı bir hizmetti. Orada cadde bana göre yoktu.

ÇALIŞMALAR 20 GÜN İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK”

Altyapısı tamamen yenilenmiş. Üst yapısı, zemin döşemeleri uzun yıllar hizmet verebilecek nitelikte ve kalitede yapılmış bir caddeye kavuşacağız. Dolayısıyla zannediyorum caddemiz 20 gün içerisinde tamamen bitmiş olur.

Orada bir daha kazmaydı, yağmurdu sorunları olmaz inşallah. Tüm bu çalışmalar sonunda Kırkmerdiven caddesinde yaşayan vatandaşlarımızın çok memnun olacağını düşünüyorum. Yine kent mobilyaları da caddeye konulacaktır.

GAYET GÜZEL BİR CADDEYE KAVUŞACAĞIZ”

Ağaçlandırma, peyzaj ve trafik düzenlemesi çalışmaları yapılacaktır. Bittiğinde hem işlevsel olarak hem estetik olarak gayet güzel bir caddeye kavuşacağız inşallah”