Eyüpsultan ESAY'la güvende

Eyüpsultan Belediyesi Afet Yönetim (ESAY) Birimi toplantısı, Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek ve Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın katılımıyla, Eyüpsultan Belediyesi meclis salonunda gerçekleşti.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın talimatıyla 2016 yılında kurulan ESAY, afet ve acil durum öncesi, anı ve sonrasını etkili bir şekilde planlamayı, koordinasyonu sağlamayı ve ivedilikle müdahale edebilmeyi hedefliyor. Birim çalışmalarında doğal afetler, teknolojik afetler, insan kökenli afetler ve acil durumlar konusunda bilinç ve direnç oluşturmayı hedefliyor.

Afet ve acil durumunda hizmet vermekle sorumlu kamu kuruluşlarının temsilcilerinin de bulunulduğu toplantıda Eyüp Sultan Sultan Afet ve Acil Durum Müdahale Planı tanıtıldı.

Afet öncesi, afet anı ve sonrası hizmet vermeye hazır, tam donanımlı 26 ekibin Kaymakamlık ve AFAD'la entegre bir çalışma yürütmesi planlanıyor.

Afet durumunda vatandaşların her türlü ihtiyacını karşılamak üzere ekipler görev alacak.

Sunumun ardından söz alan Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, tüm bu planlamaların kağıt üstünde kalmaması için eğitim ve farkındalık oluşturmaya yönelik çalışmalar yapıldığını belirtti.