Kamp-Ka, Kamp Kardeşliği, Eyüpsultan Belediyesi, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Simurg

Eyüpsultan Belediyesi, ilçede bulunan gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutarak boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak amacıyla yaz ve kış aylarında çok sayıda etkinlik düzenlemeye devam ediyor.

Simurg Pkapsamında "Kamp-Ka" (Kamp Kardeşliği) adı verilen projeyle gençler etkinlik sonrasında ömür boyu sürecek arkadaşlıkların ve kardeşliğin temellerini atıyor.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, katıldığı "Eyüpsultan'da Gündem" programında, kamp programlarında kurulan dostlukların devam ettirilmesi için başlatılan Kamp-Ka projesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

"BU SENE DOSTLUK VE KARDEŞLİK TEMASI OLUŞTURULDU"

Başkan Aydın, bu yıl düzenlenen kamplarda dostluk ve kardeşlik temasının uygulandığını söyleyerek konuşmasına şöyle devam etti:

“15 yaş ve üzeri öğrencilerimizin her sene faydalandığı kamp programlarımız var. Bu programlarda her sene değişik bir tema uyguluyoruz. Bu sene dostluk ve kardeşlik teması oluşturuldu. Lise öğrencilerimizi ayrı gruplar halinde Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan kiraladığımız uygun koşulları ve fiziki özellikleri olan yerlerde 5'er günlük programlar düzenledik.

Bu yıl gençlerimizi Eskişehir'de çok güzel koşullarda 2 Ağustos – 7 Ağustos ve 7 Ağustos – 12 Ağustos tarihleri arasında ağırlayacağız. Kamp programlarımızın içerisinde sanatsal, sportif ve kültürel etkinliklerimiz var”

"ARKADAŞ ÇEVRELERİNİN GELİŞMESİNE KATKI SAĞLIYOR"

Kamp Kardeşliği projesinin gençlerin arkadaş çevrelerinin genişlemesine çok büyük katkı sağladığını söyleyen Başkan Aydın, şöyle devam etti;

“Gençler, ziyaret ettiğim kamplarda sürenin uzamasını istiyorlar ama maalesef imkanlarımız kısıtlı. Gelen bu talep aslında kamp ortamının beğenildiğini gösteriyor. Kamp programlarından sonra bizim Kamp Kardeşliği adında bir projemiz var. Proje kapsamında gençlerimiz kamplarda kurulan arkadaşlıkları çeşitli mekanlarda bir araya gelmek şartıyla devam ettiriyorlar.

Bu projea aslında gençlerimizin arkadaş çevrelerinin genişlemesine çok büyük katkı sağlıyor. Tecrübe bilgi ve birikimlerini birbirlerine aktarabiliyorlar. Sürekli olarak bu ilişkinin devam etmesini sağlamaya çalışıyoruz”