Eyüpsultan Belediyesi, AFAD, İGA, Akpınar Köyü- Akpınar ilkokul ve Ortaokulu,

Eyüpsultan Belediyesi İstanbul’da yaşanması muhtemel görülen depreme karşı hazırlıklarına ve çalışmalarına devam ediyor.

1999 depremi sonrası yaşanan büyük kayıpların ve acıların tekrarlanmaması için tedbiri önceden alan belediyemiz, Eyüpsultan’ın dört bir yanında ihtiyaçları gidermek için çalışıyor.

Bu kapsamda AFAD, İGA ve Eyüpsultan Belediyesi iş birliği ile kolları sıvadı.

Yaşanabilecek herhangi bir doğal afet sonrası ihtiyaç duyulacak malzemeleri barındıran bir konteyner, İGA tarafından hazırlandı.

Dış koruması ve kaplamasından içerisindeki tüm malzemelere kadar tüm hazırlıkları İGA'nın yaptığı konteyner belediyemiz tarafından teslim alındı.

Eyüpsultan sınırları içerisinde bulunan Akpınar Köyü- Akpınar ilkokul ve Ortaokuluna teslim edildi.

65 KALEM MALZEME

Konteyner içerisinde jeneratörden kırıcı ve delici matkaba, ilk yardım çantasından radyo ve el telsizine, tamtamına 65 kalem malzeme bulunuyor.

Bu malzemeler yaşanabilecek herhangi bir doğal afet sonrasında vatandaşın afeti en az hasarla atlatabilmesi için ihtiyaç duyacağı hemen hemen her şeyi barındırıyor.

KONTEYNER AKPINAR İLKÖĞRETİM OKULU BAHÇESİNDE

İGA'nın hazırlayıp teslim ettiği konteynerin güvenliğinden ve içerisindeki malzemelerin yenilenmesinden sorumlu olan belediyemiz, konteyner kurulumunu köyün okulu olan Akpınar İlköğretim okulunun bahçesine yaptı.

Doğal afet konteyneri hem Akpınar köyü sakinlerini hem de Akpınar İlk ve Ortaöğretim okulu öğrencilerini oldukça memnun etti.

AFAD çalışanları konteyner tesliminden sonra okulun rehberlik odasında doğal afet/acil ilk yardım sunumu yaparak vatandaş bilgilendirildi.

Eğitime köyün muhtarı Ali Genç de katıldı.

Köylerinin okuluna getirilen ilk yardım konteynerinden ve verilen eğitimden duyduğu memnuniyeti aktaran muhtar Ali Genç; “Belediyemiz ile birlikte çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz. AFAD, İGA ve Belediyemize bu konteyner için çok teşekkür ediyorum. Önceden önlem almamız şart” dedi.