ESTAM, Eyüpsultan Tarihi Merkez, Eyüpsultan yadigar mağazası, Eyüpsultan Belediyesi

Eyüpsultan'a gelen ziyaretçilerin en iyi şekilde ağırlanması, ziyaret amaçlarına uygun hoş, güzel vakit geçirebilmelerini sağlamak, arzu ettikleri hizmet ve servisleri kaliteli bir şekilde almalarını sağlamak için kurulan ESTAM (Eyüpsultan Tarihi Merkez) projesinde uygulama safhasına geçildi.

Eyüpsultan'ın bir “Huzur Başkenti” olması idealiyle gerçekleştirilen ESTAM'la, 67 ayrı proje hayata geçiriliyor.

Eyüp Sultan Tarihi Merkez Yönetimi’nin önemli proje başlıklarından biri de hediyelik eşya tasarımları.

Bu anlamda Feshane Caddesi'nde eski belediye binası önünde açılan “EYÜPSULTAN YADİGAR” mağazasında Eyüpsultan'a özgü tasarlanan ürünlerin satışı yapılıyor.

EYÜPSULTAN'IN RUHUNDAN VE DOKUSUNDAN İZLER TAŞIYAN HEDİYELİK EŞYALAR

Mekke, Medine ve Kudüs'ten sonra İslam aleminin en önemli merkezlerinden biri olan Eyüpsultan'a gelen ziyaretçiler artık tamamen Eyüpsultan'a özgü tasarlanmış olan bu ürünlerden alarak sevdiklerine hediye edip, yanlarında Eyüpsultan'dan bir hatıra da götürebiliyorlar.

Satışların belediye şirketi ESBAŞ tarafından yapıldığı Eyüpsultan Yadigar mağazasında Eyüpsultan’ın ruhundan, dokusundan izler taşıyan ajandalar, kahve fincan setleri, tişörtler, magnetler, not defterleri, ipek fular ve eşarplar, bez çantalar, yastık ve kitap kılıfları, kupalar, şemsiyeler, kartpostallar, özel hediyelik eşyalar satılıyor.

EYÜPSULTAN'IN ÖZGÜ 73 ÜRÜN GAMINDA 157 PARÇA ÜRÜN TASARLANDI

Eyüpsultan’a gelen ziyaretçilerin, kaliteli, uygun fiyatlı, kullanışlı hediye edilebilir ve anı niteliği taşıyan ilçeye özgü nitelikli hediyelik eşyalar alabilmeleri için 73 ürün gamında 157 parça ürün tasarlandı.

Eyüp Sultan Camii, Zal Mahmut Paşa Camii ve Külliyesi, Sokullu Mehmet Paşa Türbesi gibi birçok tarihi mekanda yer alan geometrik desenler illüstrasyonlarla ürünlere taşındı.

Eyüpsultan’ın çömlek, tahta oyuncaklar, kediler, leylekler, yazarlar, tarihi eserler gibi birçok meşhuru da bu tema altında ürünlerin üzerine işlendi.