23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99.yıldönümü yapılan törenlerle Eyüpsultan’da coşkuyla kutlandı.

Kutlama programı kapsamında ilk olarak Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken ve siyasi parti temsilcileri tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından çelenk sunma töreni sona erdi.

Törene Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’in yanı sıra, Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek Eyüpsultan İlçe Jandarma Komutanı Sadık Tatar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü, Eyüpsultan Belediyesi Meclis Üyeleri, daire amirleri, kamu kurum ve kuruluşlar, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla Eyüpsultan Kaymakamlığındaki program sona erdi.

Törenin devamı Şair Nabi İlkokulu’nda yapıldı. Yüzlerce öğrenci ve çok sayıda vatandaşın katıldığı programda minik öğrencilerin gerçekleştirdiği birbirinden güzel halk oyunları, dans gösterileri ve diğer sahne gösterileri izleyicilerden tam not aldı.

Kutlamalarda Filistinli 4. Sınıf Öğrencisi Oday Alhamss’ın seslendirdiği Arapça şarkı büyük beğeni topladı.

Tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayan Başkan Deniz Köken, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Dünyadaki ilk çocuk bayramı bizde. Eyüpsultan’da da coşkuyla kutluyoruz. Biz kutlamalara erken başladık. İlçemizde çocuk festivali düzenledik. Bundan sonra çocuklarımız ve gençlerimiz için her şeyi yapmaya hazırız. İnşallah çocuklarımıza ve gençlerimize yapacağımız yatırımlarla bundan sonra daha coşkulu 23 Nisanlar kutlayacağız.”

BAŞKAN DENİZ KÖKEN SAİR NABİ ANAOKULU'NUN AÇILIŞINA KATILDI

Öte yandan Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken tören sonrası, Şair Nabi Anaokulu’nun açılışına katıldı.

Bizim Çocuklarımız Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından yapımı gerçekleştirilen Şair Nabi Anaokulu’nun açılışına, Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek, Eyüpsultan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü, Bizim Çocuklarımız Dayanışma Derneği Başkanı Sinem Nefesoğlu, Bizim Çocuklarımız Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, TOGEMDER Başkanı Saadet Gülbaran ve çok sayıda dernek yönetim kurulu üyesi katıldı.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü tarafından, Bizim Çocuklarımız Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Başkan Yardımcılarına plaket verildi.