Eyüpsultan'da ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası'

Eyüpsultan Tiyatro Okulu tarafından hazırlanan "Bir Yaz Gecesi Rüyası" adlı tiyatro oyunu Eyüpsultanlı sanatseverlerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Yönetmenliğini Tevfik Şahin'in üstlendiği oyun Eyüpsultan Kültür Sanat Merkezinde sahnelendi.

Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği William Shakespeare’inin unutulmaz eseri “Bir Yaz Gecesi Rüyası” tiyatro oyununda göz doldurucu performans sergileyen Eyüpsultan Tiyatro Okulu mezunları tüm sanatseverler tarafından büyük alkış aldı.

İLK MEZUNLARIN İLK OYUNU

Eyüpsultan tiyatro okulu Genel Sanat Yönetmeni Caner Demir şöyle konuştu;

“Eyüpsultan Tiyatro Okulu uzun yıllara dayanacak ve geleceği çok parlak olan bir proje. 7-9 yaş, 12-17 yaş ve 17 yaş üstü grupları olmak üzere 3 grubumuz var okulda. Öğrencilerimiz gördükleri iki yıllık eğitimin ardından, proje sınıfına dahil olup bir oyun hazırlıyorlar.

Bu oyun seyirciden kabul görürse, üçüncü yıldan itibaren artık profesyonel bir tiyatrocu gibi oyunlarda yer almaya başlıyorlar. Bu oyunda oynayan arkadaşlar ilk mezunlarımız. Bir Yaz Gecesi'ni 3. kez sahnede sergiliyorlar.

Ben buradan Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'a teşekkürlerimi sunuyorum. Bize bu imkanları sağladı, hep destek oldu ve bize inandı. Biz de bu inancı ve güveni boşa çıkarmamak için çalışmaya hep devam edeceğiz.”

OLMAKTAN KEYİF ALDIĞIMIZ YER

Tiyatro sevgisinin bir araya getirdiği genç ve yetenekli oyuncular Eyüpsultan tiyatro okulu için olmaktan en keyif aldığımız yer diye bahsetti.

Oyunculardan Naciye İnat, “Bir strateji merkezinde çalışıyorum aslında ben. Günümün yoğunluğunun ve stresinin ardından kendimi akşamları elimden geldiğince hızlı olarak okulumuza atıyorum. Burası olmaktan en keyif aldığım yer. Arkadaşlarımızla çok iyi bir ilişki yakaladık. Oyunların tekrarlanması ve izleyicilerden değer görmek bizi çok mutlu ediyor ve özgüvenimizi çoğaltıyor.” diye konuştu.